Olimpiyatlarda ikinci maçların ardından

2020 Tokyo Olimpiyatlarında kadınlar voleybol ikinci maçları sona erdi. Filenin Sultanları’nın İtalya’ya 3-1 mağlup olduğu B grubundaki bir diğer maçta dünya devleri karşı karşıya geldi ve Amerika Birleşik Devletleri, son şampiyon Çin’i set vermeden yenerek ikide iki yaptı. Ülkemizde Eczacıbaşı’nda forma giyen Jordan Thompson, tam 34 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Çin’in yıldızı Zhu Ting 18 sayı kaydetti.

Günün açılış mücadelesinde B grubunda Rusya, grubun görece zayıf takımı Arjantin karşısında zorlanmadı ve mücadeleden 3-0 galip ayrılan taraf oldu. Böylece ilk galibiyetini alan Rusya’da Nataliya Goncharova 17 sayıyla mücadelenin en çok sayı üreten isim oldu. Arjantin’de Erika Mercado 13 sayı ile oynadı.

A grubu karşılaşmasında ise son Dünya şampiyonu Sırbistan, ev sahibi Japonya’yı 3-0’lık net bir skorla geçmeyi başardı. Tijana Boskovic 34 sayı ile oynayarak bir kez daha inanılmaz bir performans gösterirken, Japonya’da Mayu Ishikawa 13 ve Ai Kurogo 12 sayı üretti.

Günün en ilginç maçı ise Brezilya ile Dominik Cumhuriyeti arasında oynandı. Maçın açık favorisi Brezilya, oldukça zorlanmasına rağmen beş sette yine de galip gelmeyi başardı ve maçı 3-2 kazandı. Fe Garay’ın 26 ve Gabi’nin 20 sayısı galibiyette önemli pay sahibi olurken, Brayelin Martinez de 24 sayı buldu.

Günün son karşılaşmasında da Güney Kore, Kenya’yı 3-0 yenerek ilk galibiyetini almış oldu.

Bu sonuçlarla birlikte, B grubunda ABD ve İtalya ikide iki yapan takımlar olurken, Çin ve Arjantin henüz galibiyetle tanışamadı. A grubunda da Sırbistan ve Brezilya ikinci maçlarından da galip ayrılırken, Dominik Cumhuriyeti ve Kenya iki maçta galibiyet kazanamayan takımlar oldu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.