Olimpiyatlarda Üçüncü Maçlar Sona Erdi

Olimpiyatlarda Üçüncü Maçlar Sona Erdi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkeklerde üçüncü maçlar tamamlandı. A grubu karşılaşmasında Polonya, karşılaştığı rakibi Venezuela’yı 3-1 mağlup ederek ikinci galibiyetini aldı ve liderliğe yükseldi. Kamil Semeniuk, 24 sayıyla en skorer isim olurken, Olimpiyatlardaki ilk setini kazanan Venezuela’da Daniel Hurtado 13 sayı ile oynadı.

Grubun bir diğer maçında İtalya, ev sahibi Japonya’yı dört set sonunda 3-1 yendi ve üçüncü karşılaşmasında ikinci kez kazanmış oldu. Osmany Juantorena 22 sayıyla galibiyetin önemli mimarı olurken, ilk mağlubiyetini alan Japonya’da Yuki Ishikawa 22 sayı üretti.

A grubunda aynı zamanda Kanada, İran karşısında oldukça başarılı bir performans gösterdi ve rakibine ilk mağlubiyetini tattırdı. Maçtan 3-0 galip ayrılarak Olimpiyatlardaki ilk galibiyetini kazanan Kanada’da John Gordon Perrin 16 sayı ile oynarken, İran’da Amir Ghafour’un 13 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

B grubunda ise Rusya, son şampiyon Brezilya’ya set vermedi ve karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak üçte üç yaptı. Dmitriy Volkov 19 sayıyla oldukça etkili oynarken, ilk mağlubiyetini alan Brezilya’da hiçbir oyuncu çift hanelere ulaşamadı.

Bugünün en dikkat çekici galibiyeti ise Arjantin’den geldi. Turnuva boyunca oldukça başarılı bir oyun oynayan Arjantin, bu kez de turnuvanın favorilerinden Fransa’yı beş setlik zorlu mücadele sonrası 3-2 yendi ve ilk galibiyetini kazandı. Bruno Lima 18 sayıyla en skorer isim olurken, ikinci yenilgisini alan Fransa’nın en çok sayı üreten oyuncusu 24 sayı ile Trevor Clevenot oldu.

ABD de turnuvanın görece zayıf takımlarından Tunus’a karşı set kaybetmiş olsa da maçı 3-1 kazandı ve ikinci galibiyetini elde etti. Torey Defalco 24 sayı ile göz doldururken, henüz galibiyet yüzü görememiş Tunus’ta en skorer isim 16 sayıyla oynayan Wassim Ben Tara oldu.

Bu sonuçlarla birlikte B grubundaki Rusya turnuvanın tek namağlup takımı olarak yoluna devam ederken, bu gruptaki Tunus ve A grubundaki Venezuela üçüncü maçların ardından galibiyetle tanışamamış ülkeler oldu. A grubunda ilk dört sırayı alan takımların tamamının ise 2 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor.

Olimpiyatlarda erkek voleybolda heyecan 30 Temmuz günü oynanacak dördüncü maçlar ile devam edecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.