Olimpiyatlarda üçüncü maçlar tamamlandı

2020 Tokyo Olimpiyatlarında kadınlar voleybolda oynanan karşılaşmalarla birlikte üçüncü maçlar tamamlandı. Filenin Sultanları’nın ABD’ye 3-2 mağlup olduğu B grubunda, günün en çok dikkat çeken bir diğer maçında Rusya ve Çin karşı karşıya geldi. Başarılı bir performans sergileyen Rusya, son Olimpiyat şampiyonu Çin’i maç puanları çevirdiği nefes kesen maçta 3-2 mağlup etmeyi başardı ve ikinci galibiyetini aldı. Rusya’da Fenerbahçe Opet’in yeni transferi Arina Fedorovtseva 28 sayıyla en skorer isim olurken, üçüncü maçta üçüncü mağlubiyetini alan Çin’de Li Yingying 27 sayıyla oynadı.

Gruptaki bir diğer mücadelede ise İtalya, Arjantin karşısında zorlanmadı ve maçtan 3-0’lık net bir skorla galip ayrıldı. Paola Egonu 17 sayıyla en skorer isim olurken, İtalya da üçte üç yaparak dokuz puan toplamayı başardı. Henüz set kazanamayan Arjantin’de Yamila Nizetich sekiz sayı üretti.

A grubunda ise Sırbistan, grubun görece kolay rakibi Kenya karşısında maçı 3-0 kazanarak üçte üçte yapan bir diğer ülke oldu. Olimpiyatlarda henüz set kaybetmeyen Sırbistan’da Brankica Mihajlovic 17 sayıyla galibiyette önemli pay sahibi olurken, Kenya’da Sharon Kiprono 12 sayıyla çift haneleri gören tek isim oldu.

A grubundaki bir diğer mücadelede ise Brezilya, ev sahibi Japonya karşısında rahat bir oyun sergiledi ve maçtan set vermeden 3-0 galip ayrılarak üçüncü maçından da galibiyetle ayrılan bir diğer ekip oldu. Fe Garay ve Ana Carolina Da Silva 13 sayıyla galibiyetin mimarlarından olurken, ikinci mağlubiyetini alan Japonya’da Mayu Ishikawa 12 sayı kaydetti.

Günün beş sette tamamlanan bir diğer maçında ise Güney Kore, Dominik Cumhuriyeti’ni çekişmeli geçen mücadelede 3-2 yenerek ikinci galibiyetini aldı ve gruptan çıkma konusunda oldukça kritik bir galibiyet elde etti. Kim Yeon-Koung 20 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, henüz galibiyet kazanamayan Dominik Cumhuriyeti’nde Brayelin Martinez’in 20 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Bu sonuçlarla birlikte A grubunda Sırbistan ve Brezilya ile B grubunda İtalya ve ABD, oynadıkları üç maçta üç galibiyet alarak gruplarında ilk iki sırada bulunuyor. A grubunda Dominik Cumhuriyeti ve Kenya ile beraber B grubundaki Çin ve Arjantin, henüz galibiyet kazanamayan ve gruptan çıkmaması en muhtemel takımlar olarak göze çarpıyor.

Filenin Sultanları, oynayacağı dördüncü maçta Arjantin’i 3-0 yenerse, beşinci maçın skoruna bakılmaksın gruptan çıkmayı garantileyecek.

Kadınlar voleybolda dördüncü maçlar 31 Temmuz’da oynanacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.