“Onlara baskı kurmak zorundaydık”

Temsilcilerimiz Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet, 2022 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında karşı karşıya geldi. Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip, 3-1 kazanarak rövanş öncesi avantaj elde etti.

Takımına kazandırdığı 22 sayıyla galibiyetin mimarlarından olan ve kusursuz performansıyla maçın En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilen Gabi Guimaraes, karşılaşmanın ardından görüşlerini Voleybolun Sesi ile paylaştı.

Rakibe baskı kurmak zorunda olduklarını ifade eden Brezilyalı yıldız: “Gerçekten harika bir maçtı. Hiç kolay bir maç değildi, Fenerbahçe maçın hiçbir noktasında pes etmedi. Bu da bizim için zordu, her zaman için onlara baskı kurmak zorundaydık. Bence fark yaratan da buydu. En baştan itibaren agresif başladık. Üçüncü seti kaybetmemize rağmen her zaman onları zorladık, özellikle de onların hücumlarına servislerimizle baskı kurduk. Blok ve defansımız da bu anlamda çok iyi çalışıyordu. Hücumda çok akıllı oynadık, ne zaman agresif olmamız ve baskıyı artırmamız gerektiğini fark ettik ve en büyük fark da buydu.” şeklinde konuştu.

İkinci maça odaklanacaklarını belirten Gabi: “İlk adımı attık, ikinci maçta da ikinci adımı atmamız gerekiyor. Onlar da bir şeyleri değiştirmeye çalışacaklardır ve kendi evlerinde daha da iyi oynayacaklardır. Biz, neyi iyi yaptığımızı ve neyi kötü yaptığımızı da düşünmeliyiz çünkü geliştirebileceğimiz yerler de vardı, bunları yapabilelim ki bu baskıyı tekrar kurabilelim.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.