“Ortadan smaçörlüğe, smaçörden liberoluğa geçmek benim için kolay olmadı”

Tecrübeli oyuncu Merve Dalbeler Aslan’ın konuk olduğu Yıldızlı Sohbetler programında öne çıkan satır başları…

Orta oyunculuktan smaçörlüğe, smaçörlükten liberoluğa..

“Aslında bizim zamanımızda en iyi oyuncular ortada oynarlardı. İlkokulda pasörlerin gücü ortaya daha iyi yettiği için ortada dururduk. 14 yaşıma geldiğim zaman Eczacıbaşı’na geçtim. Eczacıbaşı’nda artık orta oyuncu olarak oynadım. Tabi benim daha önce oynadığım orta oyunculukla pek bir alakası yoktu, her şey gelişiyordu. Teknik taktik girmeye başladı. Ama benim boyum orta oyuncu için yeterli değildi. Milli takımada orta oyuncu olarak gittim. Hem ortada oynayıp hem köşeye geçmek biraz karmaşa yarattı tabi benim için. Liberoluk da ilk başta yoktu sonradan gelişen bir durum oldu. Ben orta oyuncu oynarken bile manşet alırdım.

Belli bir ana geldiğimde bir seçimde bulunmam gerekiyordu. A takıma da smaçör olarak çıktım. Smaçörlükte belli bir yere geldikten sonra düşündüm ki en iyi takımlarda ilk 6 oynamak istiyordum. Şu anda baktığınız zaman en iyi takımlar köşe oyuncularını yabancı olarak kullanıyor. Birkaç istisna var Gözde oynadı, Esra Abla oynadı ve şu anda Hande şans buluyor. Arada şans bulan oyuncular oluyor ama uzun süreli olmuyor. Nasıl ilk 6 oynayabilirim diye düşündüğümde manşetim ve defansım da iyi olduğu için liberoluğa geçtim. Orta oyunculuktan smaçörlüğe, smaçörlükten liberoluğa geçmek benim için kolay olmadı. O kafa yapısını değiştirmek kolay değil.”

Hedefimiz Nilüfer maçını almak

“THY ile çok kritik bir noktadayız aslında. 4.olmak CEV Cup’a gitmek için bir bilet, bunun hiçbir şekilde yadsınamayacağı bir noktadayız. Biz, Nilüfer ve Galatasaray 4.lüğe girmek için şu an kapışıyoruz. Geçen hafta Eczacıbaşı maçı istemediğimiz gibi sonuçlandı. Ama onların hepsini geride bıraktık ve tek hedefimiz Nilüfer Belediyespor maçını almak. Bu maçı elimizden gelenin daha fazlasını da yaparak onların evine kazanmak istiyoruz. Çok çalışıyoruz, inanın tüm takımlardan da fazla çalıştığımızı söyleyebilirim. Şansımıza koronaya da yakalanmadığımız için hiç durmadık, bu da takım performansına elbette yansıdı. Tabi ki hayaller bitmiyor ancak önümüzdeki hedef Nilüfer Belediyespor’u yenmek.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.