Pandemi nedeniyle U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda katı kurallar

U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası 22-30 Ağustos arası Osijek ve Zenica’da (Bosna-Hersek ve Hırvatistan) yapılacak. Şampiyonanın başlamasına günler kala, Osijek’te ev sahibi ülkenin temsilcileri ve organizasyon komitesinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında “Bu Avrupa Şampiyonası, coronavirus pandemiğinden beri düzenlenecek ilk büyük organizasyon. Bu yüzden turnuvanın gidişatı için, CEV’in de katkılarıyla, bir dizi katı kural ve önlem belirledik. Turnuva tamamen seyircilere ve medyaya kapalı olarak düzenlenecek. Spor salonuna yalnızca Covid-19 test sonucu negative çıkan sporcular, teknik heyet ve organizasyon ekibi girebilecek.” belirtildi.

Hırvatistan Voleybol Federasyonu genel sekreteri Valentina Bifflin: “Sporcular için bütün önemler alındı, sporcular sosyal mesafeye uygun şekilde yerleştirilecek, her takımın otelde ayrı bir katı olacak ve farklı odalarda yemek yenilecek. Ayrıca her katta, olası bir vaka durumu için ayrı bir izolasyon odası oluşturuldu. Aynı zamanda CEV Sağlık Komisyonunun da bir üyesi olan Osijek Epidemiyoloji Enstitüsünden biriyle sürekli irtibat halinde olacağız ve alınan önemlere bağlı kalınması için elimizden geleni yapacağız. Umuyoruz ve inanıyoruz ki her şey planladığımız gibi gidecek” ifadelerini kullandı.

U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası 22 Ağustos’ta Türkiye – Bulgaristan arasında Gradski vrt Hall’da oynanacak karşılaşmayla Osijek’te başlayacak. Türkiye; Hırvatistan, Bulgaristan, Fransa, Almanya ve Rusya ile birlikte grup aşamasını Osijek’te oynayacak. Diğer grupta Bosna-Hersek, Belarus, İtalya, Polonya, Slovakya ve Sırbistan; Zenica’da bir üst tura geçebilmek için sahaya çıkacak.

Her iki grupta ilk iki sırayı almış takımlar Zenica’da madalya için savaşmaya devam ederken, gruplarda üç ve dördüncü olan takımlar Osijek’te 5-8.lik klasman maçları oynayacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.