Pes etmedim 3 onur belgesiyle mezun oldum

Çukurova Belediyespor’un tecrübeli orta oyuncusu Dilara Dağyar ile bir araya geldik.

Bu sezon ilk kez Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden Çukurova Belediyespor’un tecrübeli orta oyuncusu Dilara Dağyar ile bir araya geldik.

İlk devre, kulübü, Adana, eğitim hayatı derken Dilara’ya merak ettiklerimizi sorduk, o da samimi cevaplarıyla sayfamızı renklendirdi…

VOLEYBOLA BAŞLAMAYI HİÇ İSTEMEDİM

-Bize kendini tanıtır mısın? Voleybola başlama hikayen nedir?
Merhaba. Dilara Dağyar, 7 Şubat 1990 doğumluyum, 1.84 boyundayım, 19 yıldır voleybol oynuyorum. Şuanda Çukurova Belediye Spor’da forma giyiyorum. Voleybola başlama hikayem tamamıyla ailemin desteklemesi ile oldu. Orta okula gidiyordum boyum uzun olduğu için sürekli basketbol oynamamı istiyorlar, okula gelip benimle konuşup ailemi arıyorlardı. Hiç bir zaman istemedim (gerçi voleybolu da hiç istemedim 😅). Bir gün Yeşilyurt Spor Kulübünden geldiler, benim mutlaka voleybola başlamam gerektiğini söylediler. Ben istemedim, sonra babamı aramışlar, babam zorla beni kulübe görüşmeye götürdü ve hikayem orada başladı. Öncesinde çok istemesem de sonrasında iyi ki dedim. Buradan aileme teşekkürlerimi iletiyorum😅

-Kariyer sürecin nasıl gelişti, hangi takımlarda oynadın?
Kariyer sürecim genç takımdayken Reşat abicim sağ olsun (Reşat Yazıcıoğluları) beni ilk A takıma çıkaran antrenörüm oldu. Böylelikle voleybol serüvenim başladı. Yaklaşık 13 yıl Yeşilyurt forması giydim. Sonrasında Ataşehir Belediye Spor’a kiralık gittim. Ardından Beşiktaş, Bursa Spor, Bolu Belediyesi, Küçükyalı, Astor Pursaklar ve bu sene Çukurova Belediyesi.

-Çukurova Belediyespor’un Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’nde ilk sezonu, bize kulübünden bahseder misin?
Aslında okulumdan dolayı şehir dışına hiç çıkamıyordum, okul bitince ilk şehir dışı deneyimim Bursa olmuştu. Sonrası alıştım. Yine de İstanbul dışı çok istemiyordum ama Çukurova teklifi gelince gerek Adana olması (Urfalıyız ama Adana’da çok akrabamız var😅) bildiğim sevdiğim bir yer olması, antrenörümüzün Fatih abi olması ve yeni bir kulüp olmasına rağmen bizi her konuda tatmin eden bir kulübümüzün olması bana daha da cazip geldi. Şuan iyi ki burayı tercih etmişim diyorum, gerek yönetim gerek stafımız olsun kulübümde çok mutluyum. Çukurova Belediyesi’nin ileriki dönemlerde çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. 

PLAYOFF ÇOK FARKLI BİR YER

-Playoff yarışı heyecanla devam ediyor, ilk devre nasıl geçti?
Her sene olduğu gibi yine zorlu bir süreç bizi bekliyor. Senelerdir playoff’da ter döktüm, çok farklı bir yer. Sezonda yaptığın her şeyi unutup bütün sezon verdiğin emeğinin karşılığı için canını dişine takıyorsun. Bir de yanında başarı olursa ne âlâ 😅 İlk devre zorlu geçti bizim için, pandemiden dolayı olası eksik oyuncularımızın covidten çıkıp dönmeleri her kulüpte olduğu gibi bizi de etkiledi. İkinci devrenin çok daha iyi geçeceğine inanıyorum, umuyorum.

-Bu sezon hedefiniz nedir?
Bu sezon ilk hedefimiz tabi ki öncelikle playoff’a kalıp oradan Sultanlar Ligi’ne çıkmak, inşallah.

-Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’nde yatırım yapan çok takım var ve maçlar kıran kırana geçiyor. Ligi nasıl değerlendirirsin?
Öncelikle yatırım yapılarak voleybola verilen önem biz sporcuları çok mutlu ediyor ve umutlandırıyor. Keşke bu takımlar hep devam edebilse, voleybolu daha güzel yere getirebilsek. Çok iyi oyuncuların olduğu takımlar var, bizim için tabi ki zorlu bir yarış olacak. İnşallah güzel başarılarla biz de bu ligi sonlandırabiliriz. Takımların iyi olması, güzel maçların oynanması bize ve izleyenlere zevk veriyor. Ama işte top o gün kimi daha çok severse kazanan taraf o oluyor. Bir taraf üzülüyor, bir taraf seviniyor. Hep birlikte göreceğiz bakalım.

VAZGEÇİLMEZİM KÜNEFE

-Maçlardan arta kalan zamanında neler yapıyorsun?
Bu soruya pandemi öncesi ve sonrası olarak cevap vermek istiyorum. Öncesinde her kadının yaptığı gibi alışveriş yapardım. Arkadaşlarımla buluşup kahve, yemek gibi aktivitelerde bulunurdum. Doğada yürüyüş yapmayı çok severdim, bol bol gezerdim kısacası. Ama pandemi sonrası çok değişti her şey. Yataktan çıkamıyorum, sürekli dizi izliyorum, değişik tarifleri deniyorum (bari mutfağım gelişsin😅). Kitap okuyorum, bir ara çok puzzle yapıyordum ama vücudum el vermiyor artık 😅

-Yemek yapmakla aran nasıl? Yoksa Adana’ya gelmişken senin de favorin kebap mı?
Az önceki soruda da belirttiğim gibi yemek yapmayı çok seviyorum. Değişik tarifler denemeyi, yaptığım şeylerin beğenilmesi daha da hoşuma gidiyor. Elimin lezzetli olduğu söyleniyor, ben de onların yalancıyım😅Ama güveniyorum da bu konuda kendime. Normalde etle aram çok yoktu küçüklüğümden beri ama nişanlım sağ olsun et tutkunu😅sayesinde ben de yemeğe başladım. Kebaplar çok iyi bu arada Adana’da, favorim her şey diyebilirim; yemekleri, kebapları, tatlıları. Vazgeçilmezim künefe😅

-Voleybolda unutamadığın bir hikaye var mı?
Aslında çok hikaye var. Ama en unutmadığım 19 yaşımda Yeşilyurt’u lige çıkarttığımız sene. Playoff’taydık, yarı finalden finale çıkmıştık. Çanakkale Belediyesi ile oynuyoruz, 3-1 yenildik hepimiz nasıl ağlıyoruz. Sonra kameralar indi sahaya, herkes bizi tebrik ediyor, biz şoktayız🤣Meğerse bizim 1 set almamız yetiyormuş, antrenörümüz söylememiş, biz lige çıkmışız. Tabi o sevinci tahmin ediyorsunuzdur, bunu asla unutamam😅

VOLEYBOLCUYSAN SPOR BÖLÜMÜ OKUSAYDIN…

-Voleybolla birlikte eğitimini de tamamladın. Mesleğini yapmayı düşünüyor musun?
Evet çok zorlu bir süreçti benim için çünkü sporla ilgili bir bölüm okumadım. Reklam ve Halkla İlişkiler mezunuyum. Antrenmanlardan dolayı çok zorlanıyordum, uykusuz yorgun kalıyordum. Hocalarda sağ olsun hiç yardımcı olmuyorlardı. Voleybolcuysan spor bölümü okusaydın diyorlardı ama onlara rağmen hiç pes etmedim. 4 senede hiç bütünlemeye kalmadan, 3 onur belgesiyle bitirdim. Mesleğimi yapmayı tabi ki çok isterim, severek isteyerek okuduğum bölümdü, keşke yapabilsem.

-Belki kulüplerden teklif gelir, ne dersin?
Hiç hayır diyemeyeceğim, buradan herkese sesleniyorum, gerçekten isterim, yapabileceğime de inanıyorum. Her ne kadar 8 yıl önce mezun olsam da voleybol oynadığımız için sürekli iletişim halindeyiz ve insanlarla diyaloğumun iyi olduğunu düşünüyorum. Bu işte en önemli şey bu. Keşke olsa.

-Evlilik çok yakın, hazırlıklar nasıl gidiyor?
Evet, baya yakın ama pandemi ve Adana’da oluşumdan herhalde fazla bir rahatlık var. Sanırım 2 ay kala eyvah diyeceğim😂 Şuan hazırlık olarak sadece gelinliğim hazır. Onun dışında pek bir şey yapamadık, yavaş yavaş olacak inşallah😅Nişanlım sağ olsun düğün yeri, organizasyon her şey onda. Benden çok büyük bir iş aldı. Benim gerildiğim anlarda o sağ olsun ‘her şey olur, güzel olur, rahat ol’ diye beni sakinleştiriyor. Biraz ona güveniyorum diyelim. Bakalım zamanla hepsi olacak inşallah.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.