Plaj Voleybolu’nda sahanın kral ve kraliçeleri belli oldu

Utrecht, Hollanda’da düzenlenen King of The Court 2020 (Sahanın Kralı) Cumartesi günü tamamlandı. Bir hafta süren plaj voleybolu turnuvasında kazananlar erkeklerde İsviçreli Marco Krattiger/Florian Breer çifti olurken kadınlarda Brezilyalı Agatha Bednarczuk/Duda Lisboa ikilisi zafere ulaştı.

Birlikte takım olarak çalışmaya yalnızca iki aydır başlayan ve daha önce sadece tek bir turnuvada mücadele etmiş Breer ve Krattiger çifti, final etabında oynadığı 3 maçı da kazanarak kafalarda hiçbir soru işareti bırakmadı. Turnuvada ikinci sırayı Norveç’ten Anders Mol/Christian Sorum ve üçüncülüğü Polonya’dan Piotr Kantor/Bartosz Losiak kazandı.

2014 FIVB U17 Dünya Şampiyonası’nda da zafere ulaşmış 21 yaşındaki Breer, galibiyetlerinin ardından “Sahanın Kralları olmak harika bir duygu. Finaldeki planımız servisten başlayarak her top için mücadele etmekti ve bunu yapabildiğimiz için başardık.” ifadelerini kullanarak duygularını dile getirdi.

Coronavirüs pandemisi nedeniyle ulusal sezonları iptal edilen İsviçreli çift, dünyadaki en iyi oyuncularla bütün hafta boyunca farklı bir formatta yarışabildiklerinden dolayı duydukları memnuniyetlerini şu sözlerle anlattı: “Organizasyon ekibi mükemmel bir iş çıkardı. Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız zorlu sürecin ardından bu seviyede bir turnuvada yarışabilmek harikaydı, umarım gelecekte de böyle etkinlikler düzenlenebilir.”

Kadınlarda ise 2018 FIVB Plaj Ploybolu Dünya Turu Finalleri’nin kazanan takımı Agatha ve Duda, finalde 15 sayıya ulaşan ilk ekip oldular. Brezilyalı ikili final karşılaşmasında yalnızca sırasıyla ikinci ve üçüncü olan ev sahipleri Emi van Driel/Mexime van Driel ve Sanne Keizer/Madelein Meppelink ile mücadele etmediler, ayrıca stadyumu doldurarak Hollandalı takımlara destek veren tüm seyircilere karşı da oynadılar.

Duda maç sonrası yaptığı açıklamada: “İki Hollandalı takım da çok iyiydi ve van Driel kardeşler çok hızlı oynadılar. Bu turnuva için çok çalıştık ve oynadığımız oyundan çok memnunum. Bu ortamda turnuva yapmak ve günler geçirmek harikaydı.” ifadelerini kullandı.

Coronavirüs pandemisi sebebiyle ekiplerin kuma uzun zaman sonra döndüğü düşünüldüğünde, Brezilyalı ekip için zafer daha da anlamlı hale geliyor. Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın gümüş madalyalı ismi Agatha, duygularını ve Utrecht’te geçirdikleri bir haftayı anlattı: “Bu bizim üçüncü Sahanın Kralı turnuvamız ve daha öncekileri dördüncü sırada tamamlamıştık. O yüzden buraya zafer için kararlı bir şekilde gelmiştik ve bunu başardığımız için çok mutluyum. Marttan beri ilk defa oynuyoruz, diğer takımlar ulusal turlarda birkaç haftadır oynama imkanı bulmuş olsa da biz antrenmanlarımızı farklı şehirlerde ve evde sürdürüyorduk. Aslında evde de gayet eğlendiğimizi düşünüyorum, ancak tabii ki sahanın verdiği duygu paha biçilemez.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.