Polonya’da yeni başantrenörler belli oldu

Polonya’da voleybol milli takımlarının başına geçecek yeni antrenörler bir süredir konuşuluyordu. Daniele Santarelli, Massimo Barbolini, Zoran Terzic gibi isimlerin adı bu süreçte Polonya kadın voleybol milli takımıyla anılmıştı. Polonya’da aylardır devam eden belirsizlik son buldu. Polonya Voleybol Federasyonu, kadın ve erkek milli takımlarının yeni başantrenörleri açıkladı.

Polonya Voleybol Federasyonu, yaptıkları açıklamayla Polonya Kadın Voleybol milli takımının başına son olarak Güney Kore Kadın Voleybol milli takımını çalıştıran İtalyan antrenör Stefano Lavarini’nin getirildiğini duyurdu. Lavarini, Güney Kore ile 2020 Tokyo Olimpiyatlarında dördüncülük yaşamıştı. Polonya Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Lavarini’nin 2024 Paris Olimpiyatlarına kadar takımla olacağı belirtildi. Lavarini aynı zamanda milli yıldızımız Ebrar Karakurt’un formasını giydiği Igor Gorgonzola Novara’yı da çalıştırıyor.

Polonya Erkek Voleybol Milli takımının başına ise Sırp antrenör Nikola Grbić getirildi. İtalyan ekibi Sir Safety Perugia’nın da başantrenörlüğünü yapan Grbić’in antrenörlük kariyerinde bir CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, bir Polonya Ligi, bir Polonya Kupası, bir Polonya Süper Kupası şampiyonlukları bulunuyor. Deneyimli antrenör Sırbistan milli takımıyla ise bir Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası şampiyonluğu ve bir FIVB Dünya Ligi şampiyonluğu yaşamıştı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.