Polonyalı eski yıldız Glinka’dan Lang Ping’e övgüler

Polonyalı efsane oyuncu Malgorzata Glinka, Varşova’da Polonya medyasından Onet Sport’a Cuma günü verdiği röportajda, Çin kadın voleybol milli takımı başantrenörü Lang Ping’e övgüler yağdırdı. Glinka, Polonya ile 2003 ve 2005’te Avrupa Şampiyonluğu zaferlerine ulaşmış ve İtalya takımı Asystel Novara’da Lang Ping ile çalışma fırsatı bulmuştu. Birçok otoriteye göre Polonya’nın gelmiş geçmiş en iyi kadın voleybol oyuncusu Glinka, 2003 ve 2004 yıllarında Lang Ping’in öğrencisiydi.

Glinka, Ping’in onun yeteneklerini ve voleybolunu ne kadar geliştirdiğini anlattı: “Novara ile sözleşme imzaladığımda, çok iyi bir oyuncu olduğumu düşünmüştüm. Lang Ping o zaman dahi harika bir antrenördü, birçok madalya kazanmıştı ve Los Angeles Olimpiyatları’nda kürsünün en tepesindeydi. Onunla ilk antrenmanımı hiç unutmuyorum, geç kalmıştım ve Lang Ping bana ayrı bir program hazırlamıştı. O kadar yoğun ve zorlayıcı bir antrenmandı ki bittiğimde ayakta dahi duramıyordum.”

“Avrupa şampiyonuydum ve kendime çok güveniyordum ama Lang Ping bu düşüncemi değiştirdi. Soyunma odasına geldi ve geçmişimde neler yaptığımın önemsiz olduğunu, bunları düşünmek yerine geleceğe odaklanmam gerektiğini anlattı.”

Kaynak: Onet Sport

Haberi Paylaş

Comments are closed.