Porçöz, Voleybol Milli Takımlar ana sponsoru oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Porçöz arasında 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.

Türkiye’de temizlik sektörünün yerli gücü Levent Kimya’nın Porçöz markası, Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığı iş birliği ile Voleybol Milli Takımlar ana sponsoru oldu.

TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda koronavirüs önlemleri alınarak yapılan imza törenine, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlardan Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, Porçöz Genel Müdürü Bülent Karaağaç, Porçöz Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Ilgın Aşık, milli voleybolcular Naz Aydemir Akyol, Burutay Subaşı ve basın mensupları katıldı.

TVF ile Porçöz arasında imzalanan sponsorluk anlaşması kapsamında Porçöz, Erkek Milli Takımların maç şortunda, Kadın Milli Takımların ise antrenman tişörtlerinde yer alacak.

İmza töreninde konuşmasına milli takımlar ana sponsorluğu için kendilerine destek veren Porçöz ailesine teşekkür ederek başlayan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Porçöz, voleybolda yol arkadaşlığı yaparak daha büyük başarılar elde etmek için bizlere güç katacak. Tarihi günler yaşamak için yola çıktığımız, yol arkadaşlığı yapacağımız Porçöz ailesini kutluyorum. Bu törende atacağımız imzanın voleybola daha fazla güç katacağına inanıyorum. Türk voleybolunda yine tarihi günlere tanıklık ediyoruz. Kulüpler bazında VakıfBank Şampiyonlar Ligi’nde final bileti alırken, Sistem9 Yeşilyurt CEV Challenge Kupası’nda şampiyon oldu. Ziraat Bankkart ve Galatasaray HDI Sigorta da mücadele ettikleri kupalarda ikinci oldular.Bu derecelerle çok mutlu olduk, gururlandık, takımlarımızı buradan tekrar tebrik ediyorum. Dün akşam Hollanda gibi güçlü bir takımı 4-2 gibi net bir skorla yenen A Milli Futbol Takımımızı da canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum.

Sponsorluk anlaşması görüşmelerinde Porçöz ailesiyle kısa bir sürede çok iyi bir enerji yakaladık. Voleybola değer ortağı olmalarının bizlere güç katacağı, birlikte daha büyük başarılara imza atacağımız, tarihi günler yaşayacağımız, yeni sponsorumuz Porçöz’e huzurunuzda başta Genel Müdür Bülent Karaağaç olmak üzere teşekkür ediyorum. Hepimiz için hayırlı olsun.

Pandemiden kurtulmayı ve tribünlerimizi dolu dolu görmeyi, kulüp ve milli takım dönemlerimizde seyircilerimizi aramızda görmeyi istiyoruz. Filenin Sultanları, yaz döneminde ilk olarak İtalya’da oynanacak Milletler Ligi’nde boy gösterecek. 35 gün sürecek Milletler Ligi’nin ardından olimpiyat süreci başlayacak. Sonrasında 2021 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz. Olimpiyatların oynanacağı Japonya’ya dışarıdan seyirci alınmayacağı açıklandı. Ülkemizi, dünyayı saran pandemi sürecinden bir an önce kurtulmayı, milli takım faaliyetlerinin başladığı süreçte boş tribünlerin dolmasını ve hep birlikte olmayı arzu ediyoruz. Bu süreçte yanımızda bulunacak Milli Takımlar ana sponsorumuz Porçöz ailesine destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TVF ile yapılan iş birliğinin uzun soluklu olmasını dileyen Porçöz Genel Müdürü Bülent Karaağaç ise şöyle konuştu:

“Temizlik sektörünün yerli gücü olarak milli takımlarımızın ana sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Pandemi günlerinde yenilikçi ürünlerimizle insanların yaşamına dokunmaya devam ediyoruz. 42 yıllık mazimiz var. Gururla yerine getirdiğimiz üretme, yetiştirme, ihraç etme gibi sorumluluklarımızı Türk sporuyla taçlandırmak istedik. İş birliğimizin Türk sporuna ve milli takıma katkı sağlayacağına inanıyoruz. Büyük başarılara imza atacaklarına eminiz. Bu yolda onlara destek olmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Naz Aydemir Akyol, milli takımın bu yaz zorlu bir takvimi olduğunu vurgulayarak “Milletler Ligi ile başlayıp olimpiyatlar ile devam edeceğiz ve Avrupa Şampiyonası ile sezonu noktalayacağız. Bu zor süreçte Porçöz ailesiyle çalışmak ayrı bir motivasyon kaynağı olacak. Bizi böyle değerli sponsorlarla bir araya getirdiği için başkanımıza teşekkür ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Burutay Subaşı ise kendilerini desteklediği için Porçöz ailesine teşekkür ederek “Milli takım olarak önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Öncesinde de turnuvalarımız olacak. Yaşadığım sakatlık nedeniyle katılamayabilirim ama ‘Filenin Efeleri’ de artık bazı çıtaları aşmış durumda. Bu yüzden bu kadar değerli sponsorlar bizimle bir arada. Porçöz ailesi yanımızda, bununla gurur duyuyoruz. Bize iyi hissettirdiğiniz için minnettarız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, TVF Başkanı Üstündağ, Türk voleyboluna göstermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı Porçöz Genel Müdürü Bülent Karaağaç ile Porçöz Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Ilgın Aşık’a teşekkür plaketi, top ve adlarının yazılı olduğu milli takım forması takdim etti.

Porçöz Genel Müdürü Bülent Karaağaç ta, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a günün anısına özel bir kalem takdim etti.

TVF Başkanı Üstündağ ayrıca, geçtiğimiz günlerde FIVB tarafından ‘Son 10 Yılın En İyi Oyuncusu’ listesine seçilen Naz Aydemir Akyol’u başarıdan ötürü tebrik ederek çiçek takdim etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.