Rakip Finlandiya’yı tanıyalım…

Finlandiya, Avrupa Şampiyonası’na tarihinde dördüncü kez katılıyor. Daha önce 1977, 1989 ve son olarak da 2019’da EuroVolley’de yer almış olan Finlandiya’nın en iyi derecesi on ikinci sıra.

2019 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Ankara’da düzenlenen A grubunda Filenin Sultanları ile aynı grupta yer alan Finlandiya, bir galibiyet ve dört mağlubiyetle grubu beşinci sırada tamamlamış ve son 16 turuna yükselememişti. Grupta oldukça çekişmeli geçen maçı ise Türkiye 3-2’lik skorla kazanmayı başarmıştı.

Avrupa Voleybol Altın Ligi’nde 2017 yılında gümüş madalya kazanan Finlandiya son olarak 2019 yılındaki turnuvada yedinci sırayı elde etti. Finlandiya, CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde gösterdiği başarılı performansın ardından bu sene düzenlenecek EuroVolley’de yer alma hakkı kazandı.

D grubunda oynadığı üç maçtan da mağlubiyetle ayrılan Finlandiya, sırasıyla İsveç, Hollanda ve Ukrayna karşısında galibiyet yüzü göremedi. Takımın en skorer isimlerinden Anna Czakan ile birlikte Pila Korhonen ve Suvi Kokkonen, Finlandiya kadrosunda göze en çok çarpan isimler olarak öne çıkıyor.

Haberi Paylaş