Rakip Sırbistan’ı tanıyalım…

Turnuvaya son şampiyon unvanıyla katılan Sırbistan, 2001, 2011 ve 2019’da toplamda üç kere Avrupa şampiyonu olmayı başarmış oldukça güçlü bir ekip olarak Filenin Efeleri’nin rakibi olacak. Sırbistan, aynı zamanda bir gümüş ve altı bronz madalya ile toplamda 10 kez podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Tarihinde Olimpiyat şampiyonluğu ve Dünya ikinciliği gibi oldukça önemli başarılar bulunan Sırbistan, bu sene ayrıca FIVB Milletler Ligi’nde de mücadele etti ve turnuvayı altıncı sırada tamamladı.

Sırbistan, 2021 CEV Erkekler EuroVolley’de A grubunda yer aldı ve Ukrayna, Portekiz, Belçika ve Yunanistan’ı mağlup etti. Grubun liderini belirleyecek maçta ev sahibi Polonya’ya oldukça çekişmeli geçen mücadele sonucu 3-2 kaybeden Sırbistan, böylece dört galibiyet ve bir mağlubiyetle A grubunu ikinci sırada tamamladı.

Sırbistan’ın kadrosu oldukça tecrübeli dünya yıldızlarından oluşuyor: Takımın yıldız smaçörü ve son EuroVolley’in MVP’si Uros Kovacevic en dikkat edilmesi gereken isimlerden biri. Ayrıca pasör çaprazı Aleksandar Atanasijevic ile birlikte orta oyuncular Petar Krsmanovic ve Srecko Lisinac da performanslarıyla büyük fark yaratan isimler. Daha çok takım oyunu oynayan ve her oyuncusundan katkı alan Sırbistan’ı durdurmak için etkili servis atmak ve iyi bir blok kurgusu yapmak oldukça önemli olacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.