Renan’ın Tours hikayesi başlamadan bitmek üzere

Yaz aylarında Vôlei Renata’dan Tours’a büyük bir takviye olarak transfer edilen Brezilyalı pasör çaprazı Renan Buiatti önümüzdeki sezon Fransa’nın güçlü takımında oynayamayacak.

Tours, Fransız ekibin hazırlık çalışmalarına sakat olarak gelerek bir aydır antrenman yapamayan Brezilya milli takımı eski oyuncusu olan Renan’ın yerini doldurmaya karar verdi.

Kulüp, 30 yaşındaki ve 2.17 metre uzunluğundaki pasör çaprazının ayağından sakatlandığını ve ülkesinde bir ameliyat geçirdiğini, ancak operasyonun ardından ayağının şişmesi gibi çeşitli komplikasyonlar olduğunu duyurdu. Tours, oyuncunun durumunun düzeleceğine inandıklarını ve bunun için sabırla beklediklerini, ancak bunun maalesef boşuna olduğunu açıkladı.

Renan’ın tedavi görmesi ve muhtemelen bir süreliğine kenarda kalması gerekeceğinden dolayı, Tours sözleşmeyi feshetme kararı aldı. Kulüp şu an Brezilyalı pasör çaprazının yerini doldurabilecek birini arıyor, en büyük aday ise çeşitli kaynaklara göre geçen sezon Polonya’da VERVA Warszawa ORLEN Paliwa forması giyen Belaruslu Artur Udyrs.

Buiatti, 2018-2019 sezonunda Türkiye’de Sorgun Belediyespor forması giymişti.

Haberi Paylaş

Comments are closed.