Reşat Yazıcıoğulları: “Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz”

Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanacak Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi Yarı Final etabı öncesi Karşıyaka Başantrenörü Reşat Yazıcıoğulları, lig etabını ve takımın son durumunu Voleybolun Sesi’ne değerlendirdi.

Ligde oynadıkları her maçı hedef maç olarak gördüklerini söyleyerek sözlerine başlayan Reşat Yazıcıoğulları: “Sezona başlarken bugüne kadar hiç A Takım deneyimi olmayan, 2004 doğumlu 17 yaşında Selen Naz ile başladık. Geçen sene takımdan beş oyuncu gitmesine rağmen herhangi bir ilave yapmadık. Genç pasör Duru Akarçeşme takviyesi ile yola çıktık. Ligde normal sezonda her hafta oynayacağımız maç, bizim için hedefti. Bununla beraber iyi başladık, iyi sürdürdük. Çok kritik deplasmanlarda çıktık, bazılarından çıkamadık ama iyi oynadık. Bütün bir sezona bakıldığında ben takımımı başarılı görüyorum. Hepsinin eline sağlık, ellerinden gelen yaptılar ve bu sayede Play-off içinde yer aldılar.” dedi.

Genç bir takım olduklarına değinen deneyimli başantrenör: “Gerçekten çok kaliteli takımlar var, zannedersem bu 8 takım içerisinde en genç takım biziz. Çok tecrübeli oyuncular var, bunlara karşı oynayacak olmak oyuncularım açısından çok önemli bir tecrübe. Herkes ne kadar iddia taşıyorsa biz de elimizden geldiği kadar o iddiayı taşımaya çalışacağız. İlk günden son güne kadar devam etsek de elensek de, kazansak da kaybetsek de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bütün takımlara sakatlıksız bir turnuva ve başarılar diliyorum. İnşallah herkes hedefine ulaşmakta çabasının karşılığını alır.” şeklinde konuştu.

Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda normal sezonu ikinci sırada tamamlayarak Yarı Final’e yükselen Karşıyaka; 22-23-24 Mart’ta oynanacak Yarı Final etabının ilk gününde Edremit Belediyesi Altınoluk, ikinci gününde CeraStyle OSB Teknik Koleji Gençlik ve üçüncü gününde İlbank ile finale çıkma mücadelesi verecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.