Robin De Kruijf: Maja Poljak’a hayranım

Hollanda Milli Takımı’nın ve Imoco Volley Conegliano’nun yıldız orta oyuncusu Robin De Kruijf, Il Gazzettino Treviso gazetesine verdiği röportajda duyguları ve kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

“Kariyerim boyunca beni motive eden birçok faktör, maç ve hatta antrenman oldu, kesin olarak oyunculuk hayatımı değiştiren bir olaydan bahsedemem. Şimdi bile hala her antrenmanımdan ayrı bir zevk alıyorum ve voleybolun içerdiği tüm fedakarlıkları karşılamak için her zaman bir ittirici kuvvetin gerekli olduğuna inanıyorum. Bizim için her maç ayrıca gelişme sebebidir, kızlar ve antrenör birbirlerini motive etme konusunda önemli rol oynarlar. Her zaman daha iyisini yapmak için gerginlik içerisinde olabiliyoruz, bu da her şeyi daha ilginç yapıyor.”

“Ben daha gençken hepimizin bir insan olduğunu ve sonuç olarak da hiçbir idolümün olmaması gerektiğini düşünüyordum. Ne var ki, şu an Maja Poljak ve Ingrid Visser’e hayran olduğumu ve onlar kadar iyi olmak istediğimi itiraf etmekten çekinmiyorum.”

“Bir oyuncu olarak çok hızlıyım ancak bir bloklarımdan çok hücum yönüm ağır basıyor. Duygularımın hem bana güç kazandırdığı ancak ayrıca bir zayıflık olabileceğini düşünüyorum.”

“COVID-19’dan kişisel olarak kendimden çok ailem konusunda endişeliyim. Takım olarak baktığımızda ise kesinlikle sezonu tamamlayamama ve tekrar evlerde kapalı kalma ihtimali beni en çok korkutan şey. Ne kadar dikkatli ve tüm önlemleri almış olursak olalım, virüs konusunda neler olup bittiğini tam anlamıyla kontrol edemediğimizi düşünüyorum.”

Kaynak: Il Gazzettino Treviso

Haberi Paylaş

Comments are closed.