Rusya Kupası’nda Dinamo Moskova fırtınası

Kadınlar Rusya Kupası’nın ilk etabı bugün sona ererken, turnuvada hiç puan kaybetmeyen tek takım Dinamo Moskova, herkesin tartışmasız favorisi haline gelmiş durumda. Başkent ekibi turnuvanın ilk aşamasında biri Leningradka’ya, biri de Lokomotiv Kaliningrad’a olmak üzere toplamda yalnızca iki set kaybetti.

Diğer takımlara bakıldığında ise, daha az çekişmeli bir grupta olmasına rağmen (Lipetsk ve Minchanka Minsk gruptaki ana rakiplerdi) yine de Tulitsa Tula, beklenilenin aksine yoluna namağlup devam ediyor. Dinamo Kazan ise, her ne kadar Proton Saratov karşısında sürpriz bir yenilgi almış olsa da, oynadığı diğer 4 karşılaşmayı da 3-0’lık net skorlarla kazandı ve Proton’un Dinamo Krasnodar’a 3-0 kaybetmesiyle birlikte grubunu lider tamamladı. Uralochka Ekaterinburg da ayrıca bir yenilgi yaşayarak puan kaybeden bir başka güçlü ekip oldu.

Birkaç ikinci klasman takımlarının da aralarında bulunduğu bu ilk aşamanın en iyi 12 takımı, 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında her biri 3 takımdan oluşan 4 gruba ayrılacak ve çeyrek final turu böylece gerçekleşmiş olacak. Gruplarını lider bitiren takımlar ise 19-20 Aralık’ta Moskova’da düzenlenmesi gereken Final Four’da mücadele edecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.