Rusya’da bir kez daha Shevchenko dönemi

Rusya Voleybol Federasyonu başkanı Stanislav Shevchenko, Moskova’da gerçekleştirilen seçim konferansında oybirliğiyle yeniden başkan seçildi. Sovyetler Birliği’nin eski bir oyuncusu olan Shevchenko, 2010’dan beri federasyon başkanlığı yapıyor.

Başkan yardımcıları ise uzun yıllar Rusya kadın milli takımının antrenörlüğünü de yapmış ve şu an VC Uralochka-NTMK takımın çalıştıran Nikolay Karpol ve erkek milli takımının eski koçlarından ve günümüzde VC Belogorye’nin başantrenörü olan Gennady Shipulin oldu. Andrey Gorbenko üçüncü başkan yardımcısı olurken, 25 üyeli yeni yönetim kurulunun Genel Sekreteri ise yeniden Aleksander Yaremenko oldu.

Shevchenko seçimin ardından şu ifadeleri kullandı: “Dört yıl daha güven yetkisi aldık. Federasyonun bu dönemdeki temel görevi, Olimpiyat Oyunlarında, voleybol ve plaj voleybolunda, erkekler ve kadınlarda çeşitli madalya kazanmak olacak. Bu başarıları dört gözle bekliyoruz. Halihazırda voleybol ve plaj voleybolunda Olimpiyatlar’da mücadele etmeye hak kazanmış beş takımımız var. Kadın plaj voleybolu takımının altıncı olimpiyat biletini bekliyoruz ve katılmaya hak kazanacaklarından eminim, önümüzdeki Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda maksimum temsil hakkına sahip olacağımıza inancım tam. “

Haberi Paylaş