Şampiyon Doğuş Üniversitesi

Üniversite Sporları Federasyonu’nun Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlediği Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Süper Lige Yükselme Şampiyonası 4. gün yapılan karşılaşmalar sonucunda Doğuş Üniversitesi yenilgisiz şampiyon oldu. B Grubun ilk üç maçında Ankara Üniversitesi’ni 3-0, Koç Üniversitesi’ni 3-1 ve Özyeğin Üniversitesi’ni de 3-0 mağlup eden İstanbul Doğuş Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı 4. Maçında da Erciyes Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 mağlup etti. Grubu yenilgisiz şampiyon olarak tamamlayan Doğuş’un Sultanları Süper Lige yükseldi. Şampiyon Doğuş Üniversitesi’nin Kupasını düzenlenen törenle Afyon Valisi verdi. Karşılaşmalar sonrası bütün okulların katılımıyla tören düzenlendi.

Dün yapılan karşılaşmalar sonucunda Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından bütün Üniversitelerin katılımıyla tören yapıldı. Akşam da müzik ziyafeti çekildi. Beş bin kişinin katıldığı törene Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları ve Afyon Spor Müdürlüğü Jimnastik ekibi de gösteri yaptı. Akşam da müzik camiasının sevilen grubu Gripin’in konseri ile üniversiteliler eğlenceli anlar yaşadı.

İki yıl önce katıldığımız Üniversiteler Şampiyonası’nda önce 2. Lig’de şampiyon olup birinci lige çıktıklarını belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Bu yıl da İstanbul’da düzenlenen birinci ligden, Süper Lige yükselme şampiyonasına katılma hakkını elde ettik. Afyonda düzenlenen Süper Lige Yükselme karşılaşmalarında da yenilgi almadan grubumuzdan şampiyon olup Süper Lige yükseldik. Hedefimiz Süper Lige çıkmaktı. Bunu da başardık. Hedefimiz Süper Lig’de de şampiyon olup Avrupa Şampiyonalarına katılmak olacak. Bize her türlü olanakları sağlayan okulumuz yönetimine teşekkür ediyorum. Ayrıca başarılı maçlar çıkartıp şampiyon olan sporcularımı da yürekten kutluyorum” şeklinde konuşt

Yaptığı üç maçı da kazanıp Süper Lige yükselmeyi garantileyen İstanbul Doğuş Üniversitesi Erciyes Üniversite karşısında maça iyi başlayan taraf oldu. Etkili servislerle rakibin manşetlerini bozan Doğuş Üniversitesi Cansu ve Melike’nin smaçlarıyla sayıları buldu. Ece ve Öykü’nün yerinde bloklarıyla rakibinin hücumlarını etkisiz hale getiren Doğuş ilk seti zorlanmadan 25-20 aldı.

İlk seti zorlanmadan Kazanan Doğuş’un Sultanları ikinci sete de hızlı başladı. Üst, üste sayıları bulan Doğuş’un liberosu Ceren çok iyi manşetler aldı. Pasör Özlem aldığı pasların dağıtımını çok iyi yaptı. Smaçör Meltem ve Azragül’ün de takıma kazandırdığı sayılarla bu seti de 25-19 kazandı.

İlk iki seti almanın büyük avantajı ile sahaya çıkan Doğuş’un Sultanları takım halinde bu sette de iyi bir oyun ortaya koydu. Meltem, Melike, Ece, Özlem,Cansu, Öykü ve Azragül’ün etkili servis ile sayıları buldular. Yerinde bloklarıyla da rakibin hızın kestiler. Doğuş Cansu ve İrem’in de katkılarıyla bu seti de 25-23 maçı da 3-0 kazanıp şampiyonluklarını da ilan ettiler.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: 3

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ: 0

SALON: Afyon Lisesi

HAKEMLER: Savaş Aslan- Sefa Macun

SETLER: 25-20, 25-19, 25-23

SÜRE: 64 Dk. (22’, 27’, 30’)

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: İrem Ayvaz, Cansu Ceylan, Meltem Büyükkaynak, Melike Topçu, Ece Eke, Özlem Tuğral, Cansu Berfin Akbek, Öykü İsmetoğulları, Azragül Gül, Ceren Yılmaz (L),

ANTRENÖR: Barış Sümen

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ: Zeynep Ülkü, Lütfiye Eda Ünal, Özlem Özmen, Aylin Mete, Zehra Karagöz, Hande Albayrak, Hatice Sadık, Nurhan Korkmaz (L).

ANTRENÖR: Kerimhan Kaynak

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.