Şampiyon Grbic Perugia yolcusu mu?

2021 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nin şampiyonu Polonya temsilcisi Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle’nin başarılı Sırp başantrenörü Nikola Grbic’in önümüzdeki sezon hangi takımı çalıştıracağı oldukça merak konusu.

Her ne kadar Grbic ZAKSA ile daha önce sözleşmesini uzatmış olsa da, İtalya basınında çıkan haberlere göre güçlü İtalya ekibi Sir Safety Conad Perugia, Vital Heynen’den ayrılan koltuğu Grbic ile doldurma peşinde. Perugia’nın başkanı Gino Sirci de TVP Sport’a verdiği röportajda iddiaları doğruladı: “Cumartesi günü Sebastian Swiderski ve Nikola Grbic’in menajeriyle bir görüşme yaptım. Anlaşmaya yakınız.”

“Bizim kulübümüzde daha önce de çalışmıştı. O zamanlar ona bir gün tekrar bize geri döneceğinin sözünü vermiştim. Neden mi? Çünkü o harika bir insan. Ama Perugia’ya gelmek için biraz daha deneyim kazanmayı gerektiğini biliyordum.”

“Henüz kesinleşen bir şey yok, Grbic İtalya’ya dönmek istiyor. ZAKSA ve Polonya voleybolu için başantenörümüzün ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Herkesi mutlu edecek şeyi yapmalıyız. Grbic’in birkaç ay önce sözleşme yenilediğini biliyorum ama o zamandan bu zamana şartlar değişti.”

Nikola Grbic, 2014-2015 sezonunda da Perugia’da görev yapmıştı.

Kaynak: volleyball.it

Haberi Paylaş