Şampiyonlar Ligi elemelerinde virüs ertelemeleri

Koronavirus pandemisi nedeniyle 2021 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Elemeleri’nde maç iptalleri yaşandı ve böylece maçlar önceden planlandığı tarihlerde oynanamayacak.

Her iki takımın da birer kez ev sahibi olması gereken altı eşleşmeden yalnızca ikisi planlandığı tarihlerde yapılacak: Hırvatistan’dan Mladost Zagreb ile Slovenya’dan Calcit Volley Kamnik eşleşmesi ve Ukrayna takımları SC “Prometey“ Kamyanske ile Khimik Yuzhny. Diğer 4 eşleşmenin ise program değiştirildi

İtalya’dan Savino Del Bene Scandicci ile Sırp Tent Obrenovac maçlarını 22 ve 24 Eylül’de İtalyan temsilcinin sahasında oynayacak. Alman Allianz MTV Stuttgart ve Belarus’tan Minchanka Minsk ise 23 Eylül’de Polonya’nın Łódź şehrinde karşı karşıya gelecek. Macaristan temsilcisi Vasas Óbuda Budapest’in Rusya’ya girme izninin olmaması sebebiyle eşleşmenin kazananı Dinamo Moskova ile Budapeşte’de oynanacak tek maçın ardından belirlenecek.

İsrail’den Hapoel Kfar Saba ile ŁKS Commercecon Łódź’un eşleşmesinin nasıl ve nerede oynanacağı henüz kesinleşmedi. Aslında başlangıçta ŁKS oyuncularının İsrail’e gittikten sonra kendilerini izolasyona almaları gerektiği için ulusal turnuvadaki maçlarda oynayamamaları söz konusuydu, bu yüzden maçların 22 ve 24 Eylül’de Polonya’da oynanmasına karar verilmişti. Ancak bundan bağımsız olarak Hapoel’de 7 pozitif koronavirus vakası var ve oyuncular Polonya’ya gidemiyor. Şu an için bu eşleşmenin durumu belirsizliğini koruyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.