Şampiyonlar Ligi elemelerine 1 ay kala çalışacak yer bulamıyorlar

CEV Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde İngiltere’yi temsil edecek IBB Polonia takımı, gelecek sezon ve Avrupa’nın en prestijli voleybol organizasyonunun elemeleri için hazırlık ve antrenman yapacak bir yer bulamıyor.

Son İngiltere şampiyonu (pandemi nedeniyle erken bitirilen 2019/2020 sezonu ile birlikte 7. Kez zafere ulaştılar) Polonia, 2021 Şampiyonlar Ligi’nde ilk turda mücadele edecek.

Coronavirüs pandemisi kısıtlamaları nedeniyle, İngiltere’de voleybol takımları, spor salonları ve diğer çalışma yerlerine antrenman yapmak için giremiyor. Ülke federasyonunun yaptığı “Kapalı saha voleybol aktivitelerinin devam edeceğinin hükümet tarafından garantisi verildi” açıklamasına rağmen, gerçekte İngiltere’de yalnızca daha popüler sporlar antrenmanlara ve etkinliklere başladı. Aslında, teoride, spor salonları açılabilecek ve temas gerektirmeyen sporlar (voleybol dahil) faaliyetlerine başlayabilecekti. Ancak Londra’da spor salonlarının ve arenaların yönetimleri bu mekanların voleybol için açılmasına karşı çıktı.

Ayrıca, İngiltere Spor Bakanlığı tarafından onaylanan prosedürler bir voleybol maçında en fazla 30 katılımcıya izin veriyor, bu da demek oluyor ki Polonia takımı, CEV’in istediği gereklilikleri sağlayamıyor. Bu prosedür ve kısıtlamalar, Polonia’nın eylül ayında Şampiyonlar Ligi eleme karşılaşmalarına ev sahipliği yapmasını ve düzenlemesini, yan hakemleri hariç tutmak zorunda kalacağı için, imkansız kılıyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.