“Şampiyonlukla Sultanlar Ligi’ne çıkmak istiyoruz”

Kadınlar 1.Lig ekiplerinden Adam Voleybol, bu sene güçlendirdiği kadrosu ile geçen sezon kıl payı kaçırdığı Sultanlar Ligi’ne çıkmak istiyor. Bu hedef doğrultusunda hazırlıklarına devam eden Adam Voleybol’un tecrübeli antrenörü Şükrü Çobanoğlu sezon öncesi takımın hedeflerine dair Voleybolunsesi’ne konuştu.

Yeni bir takım olduklarını söyleyen Çobanoğlu, “Klasik bir söylem ama gerçekten yeni bir takımız. İlk sezonumuzda yani geçen yıl final gruplarına yükselmeyi hedefliyorduk oradan da Sultanlar Ligi’ne çıkmayı başarmak istiyorduk. Final grubuna çıktık üçüncü olduk sonuç olarak Sultanlar Ligi’ne çıkamadık. Bu sene gerek yönetim, gerek teknik kadro ve oyuncu yapılanmamızda Sultanlar Ligi’ne taşıyabilecek bir omurga oluşturmak istedik. Bu omurga ile doğru işler yaparak sezon sonunda yine final grubuna çıkıp ve şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne çıkmanın gururunu yaşamak istiyoruz” dedi.

Deneyimli oyuncular ile gelişime açık genç oyuncuların bir arada olduğu bir kadro kurduklarını söyleyen Çobanoğlu, “Yabancı oyuncularımız da ligin statüsüne uygun. Tüm çabamız kurduğumuz bu kadroyu doğru planlamak ve kimyasını tutturmak. Bunu başarırsak iyi yerlere gelip hedefimizi yakalayacağımızı düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.

Adam Voleybol 2021-2022 Sezonu Kadrosu:

Suna Erel:1991 doğumlu pasör kariyerinde TED Ankara, Gümüşhane Gençlerbirliği, Samsun Anakent, Keçiören Belediye Bağlum Spor, Kazan Belediyespor ve Sigorta Shop Kalecik Belediyespor formalarını giydi.

Esra İnce:1998 doğumlu pasör kariyerinde Elazığ DSİ Spor, Elazığ İl Özel İdare, Gümüşhane Gençlerbirliği, Mardin BSSK ve Viranşehir Eğitimgücü Spor formalarını giydi.

Brittany Abercrombie:1995 doğumlu Porto Rikolu pasör çaprazı son olarak Porto Riko liginde Pinkin de Corozal formasınu giydi.

Dilan Yaşar:1999 doğumlu smaçör kariyerinde Küçükyalı Yelken Spor, Çanakkale Belediyespor, Çan Gençlik Kale Spor ve Nevşehir Belediyespor formalarını giydi.

Seda Aslanyürek:1986 doğumlu smaçör kariyerinde İlbank, Fenerbahçe, Beijing BAIC Motors, Vakıfbank, Galatasaray, PTT Spor, Beşiktaş ve son olarak Karayolları formalarını giydi.

Esra Betül Çetin:1996 doğumlu smaçör kariyerinde Karayolları, Mardin BBSK, Nevşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyespor formalarını giydi.

Carla Rueda:1990 doğumlu smaçör kariyerine Adam Voleybol ile devam ediyor.

Sinem Yıldız Barut:1986 doğumlu orta oyuncu kariyerinde Göztepe, Beşiktaş, İdmanocağı Spor, Çanakkale Belediyespor, Seramiksan Spor, PTT Spor ve Kuzeyboru gibi takımların formalarını giydi.

Aslı Türker:1988 doğumlu orta oyuncu Ereğli Belediyespor, Karşıyaka, Beşiktaş, Manisa BBSK ve Samsun Anakent gibi takımların formalarını giydi.

Aleyna Aşık:2003 doğumlu orta oyuncu kariyerine Adam Voleybol’da devam ediyor.

Esra Nur Solgan:1999 doğumlu orta oyuncu kariyerinde İzmir BBSK ve Sigorta Shop Kalecik Belediyespor formalarını giydi.

Erçe Su Kasapoğlu:1996 doğumlu libero Yeşilyurt, Aydın BBSK ve Beşiktaş gibi takımların formalarını giydi.

Teknik Kadro:
İdari Menajer: Sedat Torun
Baş antrenör:Şükrü Çobanoğlu
Yardımcı antrenör:Uğur Koçaslan
Yardımcı antrenör:Kadir Batuhan Çevik
Kondisyoner:Turgay Aslanyürek
Fizyoterapist:Bilal Kır
Masör:Hanifi Turp

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.