Santarelli: “Hayallerimde Türkiye’de çalışmak var”

22 Mayıs Pazar günü Ljubljana’da temsilcimiz Vakıfbank ile CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde karşılaşacak olan Imoco Volley Conegliano’da baş antrenör Daniele Santarelli, Voleybolun Sesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Baskı işimizin bir parçası
Vakıfbank ile bu sezon FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda karşılaşan ve 3-2 yenilen Imoco Volley Conegliano’nun maç öncesi baskı hissetmediğini söyleyen Santarelli, “Baskı işimizin bir parçası. Bir yıldır bu kupa için çalışıyoruz. Maçı oynamak için sabırsızlanıyoruz. Birlikte geçirdiğimiz son güne kadar bu takımın her anının tadını çıkarmak istiyorum.” dedi.

Dünya voleybolunun yıldız isimlerinden Paola Egonu başta olmak üzere, gelecek sezon bazı oyuncularının takımda olmayacağı ile ilgili konuşan İtalyan antrenör, “Sporda bu durum normaldir. Conegliano takımı voleybolun önemli sayfalarını yazdı ve her zaman her biriyle iletişimde olacağım.” açıklamasını yaptı.

Hayallerimde bir gün Türkiye’de çalışmak var
Dünya voleybolunu takip ettiği gibi Türkiye Ligi’ni de bir voleybol taraftarı olarak takip ettiğini söyleyen Santarelli, “Büyümek ve gelişmek isteyen her insanın ve her koçun dünyanın en iyileriyle çalışabilme, birçok farklı deneyime sahip olma hayallerinin olduğuna inanıyorum. Hayallerimde bir gün Türkiye’de çalışma umudu var.” dedi.

Vakıfbank’ın hiçbir zaafı yok
Vakıfbank’tan çekindiği bir oyuncu olup olmadığını sorduğumuz Santarelli, “Bireysel oyunculardan bahsetmenin doğru olduğunu düşünmüyorum ama şunu söyleyebilirim ki; Vakıfbank dünyanın en iyi takımı ve her oyuncusu dünyanın en iyileri arasında. Vakıfbank takımının hiçbir zaafı yok. Şampiyonlar Ligi’nin bu finaline favori olarak çıkacaklar. Çünkü çok güçlü oyuncuları var ve dünyanın en iyi antrenörüne sahipler.” diyerek sözlerini bitirdi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.