Santarelli: Rekorlar önemli ancak kupalar daha önemli

Bir kez daha İtalya Süper Kupası’nı kazanan Imoco Volley Conegliano’nun yıldız pasörü Joanna Wolosz ve başarılı başantrenörü Daniele Santarelli, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Wolosz: “Taraftarları çok özledim, sonunda onlarla birlikte oynayabileceğimiz için çok heyecanlı ve mutluyum. Yakında biraz daha fazla olmasını umuyoruz, ama yine de çok güzel.”

“Sezonun ilk maçında hemen kupa için oynamak çok zordu. Mutluyum çünkü bugün çok zorlandık ama çok iyi oynamamamıza rağmen kupayı eve götürmeyi başardık. Hepimiz birlikte sadece bir haftadır antrenman yapıyoruz, ancak kendimizi geliştirip birlikte biraz daha çalışırsak, çok daha iyisini yapabiliriz. Gerçekten iyi başladık.”

Santarelli: “Bence bu sezon için güzel bir başlangıç oldu, kısa bir süredir antrenman yapan iki takım ve yorucu bir yazdan gelen oyunculardan dolayı sezon başında normalde olduğu gibi mükemmel bir maç olmadı. Yine de zorluklara ve yorgunluklara rağmen başardığımız için çok mutluyuz.”

Santarelli, ayrıca Imoco’nun üst üste 65. galibiyeti hakkında da konuştu: “Yenilgi er ya da geç gelecek, bu bizim önceliğimiz değil. Rekorlar önemli ancak kupalar daha önemli: Birini kazandık, şimdi 4 tane kaldı ve bizim için çok zor bir sezon olacak. Sezonun bu ilk bölümünde çok iyi iş çıkaran ekibime teşekkür etmek istiyorum, eğer bu kadar çok kazanmayı başarırsak bu onların sayesindedir.”

“Conegliano ve Novara’nın son yıllarda yaptıkları tüm camia için iyi. Conegliano’nun seviye olarak yukarıda olması ve diğerlerinin bizi kovalamak için kendilerini geliştirmeye çalışması, herkesin büyümesini sağlıyor. Bu yıl bile geçen yılki gibi çok garip bir sezona rağmen şampiyonluk kızıştı.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.