Scandicci’den son transfer hamleleri

İtalya Kadınlar Süper Ligi’nin güçlü ekiplerinden Savino Del Bene Scandicci’de takım kadrosu adeta baştan oluşturuluyor. Busto Arsizio ile anlaştığı söylentileri dolaşan Lucia Bosetti, Imoco Volley Conegliano ile adı sıkça anılan Megan Courtney ile birlikte Bulgar yıldız Elitsa Vasileva ve Avusturyalı Srna Markovic, çok yüksek ihtimalle önümüzdeki sezon Scandicci’de forma giymeyecek. Aynı zamanda Fenerbahçe Opet ile, her ne kadar resmi açıklama gelmese de, anlaştığı konuşulan Sırp orta oyuncu Mina Popovic’de bu listeye eklenince, Scandicci cephesinde transfer pazarının oldukça renkli geçmesi bekleniyor.

Bu sezon Bartoccini Fortinfissi Perugia’da mücadele eden 34 yaşındaki smaçör Veronica Angeloni, İtalya basınında çıkan haberlere göre önümüzdeki sezon Scandicci’de forma giyecek. Aynı zamanda Brezilyalı Natalia Pereira ve Alman genç yetenek Hanna Orthmann’ın da Scandicci’ye transfer olabileceği iddiaları gündemi meşgul ediyor. Popovic’in yerine ise bir diğer Brezilyalı Ana Beatriz’in gelebileceği yine söylentiler arasında.

İtalya milli takımının da pasörü olan Ofelia Malinov, Polonyalı pasör çaprazı Magdalena Stysiak ve İtalyan libero Enrica Merlo ise önümüzdeki sezonda da Scandicci forması giymeye devam edecek.

Kaynak: VolleyNews

Haberi Paylaş

Comments are closed.