Seda Canlı’nın kaleminden 8 Mart

Eşitsizliğin son bulduğu ve bugünü sadece bize ait bir gün olarak kutlamak umuduyla,

Bu, şimdilik bir umut çünkü Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Küresel Cinsiyet Eşitsizliği 2021 raporunda dünyanın cinsiyet eşitliğine ulaşmasının 135,6 yıl süreceğini öngördü. Bu öngörünün sonuçları hepimiz için korkunç bir süre ifade ediyor. Bundan dolayı bu eşitsizliğin bir an önce son bulması adına biz insanlığa büyük iş düşüyor. İlk olarak her birimizin kendi hayatımızda kullandığı terimlerden başlayarak bulunduğumuz ortamlarda eşitsizliği önlemede büyük rolümüz var.

Karayolları Kadın Voleybol Takımı’nda kadın bir yönetici olarak voleybolun kadınlara kendilerini gerçekleştirmeleri için önemli bir ortam ve fırsat sağladığına inanıyorum ve bunu kıymetli buluyorum. Sadece sahada gördüğümüz performansın arkasında milyonlarca kadının yetiştiği bir ortam burası. Milyonlarca kadının ahlaki değerler ve yetkinlikler kazanarak büyüdüğü bir ortam. Bu ortam sayesinde de güçlü ve başarılı kadınlar yetişmeye devam ediyor. Tabi ki her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de üst düzey yöneticilerde kadın sayısı ne kadar az olsa da bunu zamanla arttıracağımıza inanıyorum. Bunu, öncelikle biz kadınların birbirlerini desteklemesi ve daha sonra tüm insanlığın desteğiyle yapabiliriz.

Bir kadın olarak kadınların; çalışkanlığı, sosyal sorumluluk bilinci, dayanıklılığı ve duygusal zekası ile sınırları zorlayıp hak ettiği eşit bir dünya hedefine ulaşacağına inanıyorum.

Seda Canlı
Genel Menajer
Karayolları Spor Kulübü

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.