Serhat Fatih Uzun Büyükşehir Belediyespor’da

Bursa’nın Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki tek temsilcisi Büyükşehir Belediyespor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Başantrenörlüğe Levent Zoroğlu’nu getiren Bursa Büyükşehir Belediyespor, Fatih Eren Uğur ve Burhan Zorluer’in ardından Serhat Fatih Uzun’la sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe altyapısından yetişen 2001 doğumlu ve 2.00 metre boyundaki orta oyuncu, kendisini sezon sonuna kadar kiralık olarak Büyükşehir Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzaladı. Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imza töreninde Kulüp Başkanı Gökhan Dinçer de yer aldı.

Serhat Fatih Uzun’un takıma katkı sağlayacağına inandığını belirten Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer, “Oluşturacağımız kadroyla güzel bir sezon geçirmeyi hedefliyoruz. Anlaşma iki taraf için de hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir Belediyespor’a geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Serhat Fatih Uzun ise ‘Güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Bize güvenenleri mahcup etmemek için elimizden geleni yapacağız’ diye konuştu. Voleybol kariyerine Fenerbahçe’de başlayan 2001 doğumlu, 2.07 boyundaki orta oyuncu Serhat Fatih Uzun, geçtiğimiz sezon Solhanspor’da forma giyerken, 2019-2020 sezonunda 1. Lig ekiplerinden TFL Altekma’da oynadı. Fenerbahçe’de küçük yaş gruplarında şampiyonluğu bulunan Serhat Fatih Uzun’un okullararası dünya şampiyonluğu, milli takımlarda 2 balkan birinciliği, 2 balkan üçüncülüğü bir de Avrupa üçüncülüğü bulunuyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.