Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’ne yükselen takımlar belli oldu

TVF Kadınlar 2.Lig final etabı bugün oynanan son gün karşılaşmaları ile tamamlandı. Mersin Toroslar 1000 Kişilik Spor Salonu’nda oynanan ve 3 gün süren etap sonrası Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’ne yükselen takımlar belli oldu. A Grubu’ndan Günseven Şalgam Ereğli Belediyespor ve Havran Fatih Belediyespor 1.Lig’e yükselirken; B Grubu’ndan ise Çiftlikköy Belediyespor ve Salihli Belediyespor 1.Lig’e yükselen takımlar oldu.

A Grubu’nda mücadele eden Günseven Şalgam Ereğli Belediyespor, etabın ilk maçında Havran Fatih Belediyespor’u 3-0, ikinci maçında Ünsped Spor’u 3-0 ve son maçında ise Yeni Sincan Spor’u 3-0 yenerek 9 puanla 1.Lig’e yükseldi. Havran Fatih Belediyespor ise ilk maçında Günseven Şalgam Ereğli Belediyespor’a 3-0 yenilse de, ikinci maçında Yeni Sincan Spor’u 3-0, son maçında ise Ünsped Spor’u 3-0 yenerek elde ettiği 6 puanla grup ikincisi olarak 1.Lig’e yükseldi.

B Grubu’nda Çiftlikköy Belediyespor etabın ilk karşılaşmasında Salihli Belediyespor’u 3-1, ikinci maçında Lima Spor’u 3-1, son maçında ise İzmir DSİ’yi 3-0 yendi ve 9 puanla grup birincisi olarak 1.Lig’e yükseldi. Salihli Belediyespor ise ilk maçında Çiftlikköy Belediyespor’a 3-1 yenildiği halde ikinci maçında İzmir DSİ’yi 3-0, son maçında ise Lima Spor’u 3-2 yenerek 1.Lig’e yükseldi.

Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’nin yeni takımları:

Günseven Şalgam Ereğli Belediyespor
Havran Fatih Belediyespor
Çiftlikköy Belediyespor
Salihli Belediyespor

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.