Sırbistan’da Santarelli dönemi başlıyor

Sırbistan Kadın Voleybol milli takımını yaklaşık yirmi senedir çalıştıran ve takımı çalıştırdığı dönemde yirmi madalya kazanan deneyimli antrenör Zoran Terzic, geçtiğimiz günlerde takıma veda etmişti.

Tokyo Olimpiyatlarını bronz, 2021 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı gümüş madalya ile tamamlayan Sırbistan’da yeni başantrenör belli oldu. Sırbistan Voleybol Federasyonu, Sırbistan Kadın Voleybol takımının başına İtalyan başantrenör Daniele Santarelli’nin getirildiğini açıkladı.

Daniele Santarelli, göreve gelmesiyle ilgili olarak onur duyduğunu ve kendisini ayrıcalıklı hissettiğini belirterek: “Sırbistan’ı antrenörü olmak benim için onur ve ayrıcalıktır. Takımı gözlemlediğim dönemde elde edilen sonuçlara ve sürekli kazanma arzusuna sahip olmalarına hayran kaldım. Bana güvenen ve bu fırsatı veren Sırbistan Voleybol Federasyonu’ndaki çalışmaların bir parçası olarak elimden geleni yapacağım. Önümüzdeki sezon FIVB Milletler Ligi ve Dünya Şampiyonası maçları bizim için zor geçecek. Alınan iyi sonuçların sürekliliğini sağlamak ve Sırbistan milli takımını dünya voleybolunun zirvesinde tutunmak için çok çalışacağız. Yakında görüşürüz.”

Geçtiğimiz sezona kadar Hırvatistan Kadın Voleybol takımını çalıştıran Santarelli, kulüp sezonunda ise İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano’nun başantrenörlüğünü yapıyor.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.