Skorupa’nın başantrenörlük için iki adayı var

E.Leclerc Moya Radomka Radom forması giyen Polonyalı pasör Kataryza Skorupa, geçtiğimiz günlerde ülkesi Polonya medyasından TVP Sport’a verdiği röportajda milli takımlarındaki antrenör belirsizliği hakkında konuştu. Yeni teknik direktörün her şeye çare olamayacağının, başka meseleler de olduğunu belirten Skorupa’nın başantrenörlük için iki de adayı vardı.

“Kendi özel sıralamamda Polonya kadın milli takımı antrenörlüğü için iki favorim var. Bunlar modern voleybolu öğreten antrenörler. Teknik direktör takımın şu anki haline tam anlamıyla çare olmasa da gerçekten iyiyse voleybolculardan daha fazla verim alabilir. Böyle bir eğitmenle çalışan kızlar, mucizeler gerçekleştirmeseler de yeni şeyler öğreneceklerdir. Basit bir gerçek var, modern voleybol öğreten bir antrenör çalıştırmanın hiçbir dezavantajı yoktur.”

Hangi isimleri kastettiği sorulduğunda ise Skorupa:
“Kimseye bu isimler hakkında baskı yapmıyorum veya isim önermiyorum, sadece potansiyel açısından değerlendiriyorum. Bence en büyükleri Daniele Santarelli ve Stefano Lavarini. İkincisiyle çalışma fırsatım olmadı ama yapabileceklerinin ve becerilerinin ne olduğunu biliyorum. Hakkında kötü bir şey duymadım. Santarelli ile antrenman yaptım ancak o sırada Davide Mazzanti de ikinci bir koç olarak çalışıyordu. Disiplin konusunda çok bilgili ve harika bir takım oyuncusuydu. Daha onunla çalıştığım ilk günlerde muazzam bir potansiyeli vardı.

Polonya kadın voleybol takımı için mevcut Polonyalı bir antrenörün seçilmesinin doğru olmayacağını, oyuncuların farklı zihniyetleri ve farklı çalışma sistemlerini anlamalarına yardımcı olmak gerektiğinin altını çizen tecrübeli pasör “En iyilerden birini seçmezsek gelecek birkaç yılımızı boşa harcamış oluruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.