Smaçör oynamak isterdim

Sezon başında AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Altekma’ya transfer olan ve yeni sezon hazırlıkları sırasında ağırlık antrenmanında çalıştığı dumbell yayının fırlamasıyla alnı yarılan sonrasında 3 hafta sahalardan uzak kalan orta oyuncu Ertuğrul Gazi Metin ile Spor Toto deplasmanı öncesi Ankara’da bir araya geldik.


-Voleybola başlama hikayenden bahseder misin?
Voleybola ilk lise takımında başladım. Sonra o dönem hocam Serhat Kurşun sayesinde Afyon Belediyespor’un voleybol takımına girdim. Afyon ile bir iki sene olması lazım Bölgesel Lig’de oynadım. Daha sonra Galatasaray’ın seçmelerini duydum ve katılmak istedim. Galatasaray’ın voleybol sportif direktörü olan Şükrü Yengil bana çok yardımcı oldu. Elemelerde beni beğendiler ve Galatarasay’ın yıldız takımına aldılar. Voleybola başlamam bu şekilde oldu. Voleybol dışında başka bir sporla uğraşmadım.

-Şu an orta oyuncusun ama daha önce başka pozisyonlarda oynadın mı?
Evet voleybol oynamaya başladığım ilk zamanlar Afyon Belediyespor’da smaçör olarak oynuyordum. Fakat o zamanlar orta oyuncu çok fazla olmadığından ve benim de boyum uzun olduğundan beni orta oyuncu olarak yetiştirdiler. Şu an smaçör olarak oynamak isterdim diyebilirim. Her iki pozisyonun da zor tarafları var fakat smaçör olmak daha zor ve ben zoru seviyorum. Manşetim şu an iyi değil ama çalıştırarak geliştirebileceğime inanıyorum.

-Sezon başında bir sakatlık yaşadın şu an nasılsın?
Altekma’ya gelir gelmez büyük bir sakatlık yaşadım. Ağırlığı taşıyan dumbell sapının yayı alnıma geldi ve kanlar içinde kaldım. Başımı ayıran yay hemen çıkartıldı ve 10 cm dikiş atıldı. Eğer gözüme gelse görmeyebilirdim. Şu an iyiyim, sabah kalktığımda hafif ağrılarım oluyor. Sakatlık sonrası performansım düştü açıkçası. Çünkü ağır bir sakatlıktı, alnımda çatlaklar oluşmuştu. Kötü oldu benim için ama şimdi toparlıyorum yavaş yavaş.

-Maç içinde nasıl etkiliyor sakatlık seni?
İlk başlarda özel bir bantla çıkıyordum maçlara ama gürültüden dolayı beni olumsuz etkilemeye başladı, şimdi kullanmıyorum. Maç sırasında başımı oldukça korumaya çalışıyorum ama mümkün olmuyor. Bazen bir maçta kafama iki üç kere top geliyor, bazen gelmiyor.

-Altekma’ya gelelim, hedeflerin neler burada?
Altekma ile iki senelik sözleşme imzaladım. İki sene boyunca güzel bir sezon geçirmek istiyorum kendi adıma. Kendim için oynamadığım seneleri affettirmek adına geldim. Galatasaray’da üçüncü orta oyuncu olduğum için çok fazla forma şansım olmuyordu. Burada oynayarak hem kendi adıma hem Altekma için çok güzel işler yapmak istiyorum.

-Sezon sonunda neler yapmak istiyorsun tekrar Milli Takım’da izleyecek miyiz seni?
U23 Milli Takımı ile Dünya Şampiyonası’na katılmıştık, 2019 yılında A Milli Takım ile Altın Ligi şampiyonu olmuştum. Tekrar kadroda olma hayalim elbette var. Geçen sene takımlarında sürekli forma şansı bulabilen genç arkadaşlar milli takımdaydı ve çok güzel işler yaptılar. Ben de bu sene sahada en iyi şekilde oyunumu oynayıp, tekrar milli takımda yer almak istiyorum.

-Yurtdışı hedefin var mı?
Elbette yurtdışında oynamayı çok istiyorum ama pozisyonumdan dolayı çok fazla tercih edilmiyoruz transfer için. Köşe ya da pasör çaprazı olsaydım belki şansım daha fazla olurdu yurtdışında forma giyebilmek için.

-Orta oyuncusun, takip etmekte zorlandığın pasörler kimler?
Ligimizde çok iyi pasörler var. Ulaş Kıyak, Selçuk Keskin ve Arslan Ekşi çok tecrübeli pasörler ve onlara karşı oynarken zorlanıyorum tabi ki. Kendi mevkiimde ise Mustafa Koç’a karşı oynarken zorlanıyorum. Aynı zamanda bu isimlerle aynı takımda oynamak isterim. Zaten Selçuk Keskin ve Arslan Ekşi ile oynamıştım.

-Kendini bireysel olarak geliştirmek için ilgilendiğin başka sporlar var mı?
Beslenme düzenime çok dikkat ediyorum. Sakatlık sonrası uyku düzenimi çok sağlayamadım. Geceleri baş ağrısından dolayı çok fazla uyuyamıyorum. Fitnessa ağırlık veriyorum. Yoğun ve yorucu programımıza rağmen sabahları erkenden kalkıp fitness yapıyorum. Sezon arasında da aynı şekilde sabah erkenden kalkıp fitness yapıyorum, akşam ise plaj voleybolu oynuyorum. Onun dışında boksu seviyorum.

-Voleybolu bıraktıktan sonra neler yapmayı düşünüyorsun?
Şu an Nişantaşı Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği bölümünü okuyorum. Bu sene ikinci senem, ilk senem online olduğu için çok fazla zaman problemim olmadı. Bu sene biraz zamandan dolayı sıkıntı yaşıyorum. 6-12 Aralık’ta vizelerim var. Online sınavlara girebileceğim ama yüz yüze olanlara İstanbul’da olduğu için giremeyeceğim. Bu bölümü bitirip, diplomamı almak istiyorum. Sonrasında ise büyük bir fitness salonu açmak istiyorum. Fitness yapan insanlara yardımcı olmak hoşuma gidiyor, onların değişiminin içinde olmak ve değişimlerini görmek hoşuma gidiyor.

KISA KISA…

-En sevdiğin dizi ve film?
Dizi olarak Lupin, film olarak Marvel serisini çok seviyorum.

-En son okuduğun kitap?
Şu an Aeden kitabını okuyorum.

-Yemek yapıyor musun ve en sevdiğin yemek?
Zorunlu olmadıkça yemek yapmıyorum. Geçen sene tek yaşıyordum, çok fazla yemek yapmıyordum ama yapınca da çok hoşuma gidiyordu. Yemek olarak ise eti çok seviyorum. O yüzden sık sık mangal yapıyoruz.

-Voleybolcu olmasaydın ne olmak isterdin?
Küçükken subay olmak istiyordum. Daha sonra ise vali veya kaymakam olmak istedim.

-Maç öncesi bir totemin var mı?
Müzik dinlemeyi çok seviyorum. Bol bol müzik dinliyorum. Maç günü ise kahve içmeyi ihmal etmiyorum. Mutlaka kahve içerim, beş on dakika bile olsa zaman ayırırım.

-En sevdiğin şarkıcı?
Emir Can İğrek. Ayrıca benim yakın arkadaşım. Emir Can dışında Taladro’yu da seviyorum. Yakında İzmir’e konsere gelecek ve dinlemeye gideceğim.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.