Smarzek’in Süper Kupa eleştirisi: “Bir skandal, cezalandırıldık”

Busto ile Novara arasında oynanan yarı finalin sahanın elverişsizliği ve olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenmesi ve ancak ertesi sabah tamamlanmasıyla Süper Kupa Final Four’unun beklenmedik işleyişi, tartışmalı bir iz bıraktı. Örneğin, Igor Gorgonzola’nın pasör çaprazı Malwina Smarzek, Sportowe Fakty’ye verdiği röportajda: “Böylesine önemli bir turnuvada bu derecede bir skandala hiç şahit olmamıştım.” ifadelerini kullanarak eleştirilerini dile getirdi.

Smarzek: “İlk setten itibaren bir şeylerin yanlış olduğunu hissettim çünkü olmaması gerektiği halde sahada ıslak yerler vardı. Sonra saha buz pateni pistine dönüştü ve biz kalakaldık. Yaralanmaktan ve sakatlanmaktan korktuğum için fırsatlarımın %20sini kullanmıyordum. İkinci setten sonra antrenörümüze daha fazla devam etmek istemediğimi söyledim ama takım bir kez daha denemeye karar verdi, ne var ki, Leonardi’nin düşüşünün ardından maç ertelendi. Maça ertesi gün devam edeceğimizi söylediklerinde bunun bir şaka olduğunu düşündük, gerçekten böyle düşündüklerine inanamadık.”

“Otele Cumartesi günü gece yarısında döndük ve kimse saat 2’den önce yatmadı. Ertesi sabah saat 10’da spor salonuna gittiğimizde ise sahanın henüz hazır olmaması hepimizi daha çok kızdırdı. Biz kaybettik ve Busto finale çıkmayı başardı ancak Conegliano’ya karşı hiç şansları olmadı ve bizim de olacağını düşünmüyorum. Imoco çok güçlü bir takım, muhtemelen yine de kazanacaklardı ama olay bir skandala dönüştü. Finale çıkan bir takım huzur içinde dinlenebilmişken ve diğer takım kötü geçen bir gecenin ardından bir günde iki maç yapmışken fırsat eşitliği hakkında nasıl konuşulabilir? Bu bir dostluk turnuvası değil, İtalya Süper Kupası!”

Smarzek, kadınlar lig organizasyonu için de sert sözler kullandı: “Bize maçın Rai 2’de yayınlandığını ve bunun eşsiz bir fırsat olduğunu açıkladılar. Ancak bir şeyler ters gidince sorumluluğu alıp maçı Pazartesi gününe kadar ertelemek zorundalardı. Neden başkalarının hatalarının bedelini biz ödüyoruz? Voleybolun ciddiye alınmamasına şaşırmaya gerek yok, biz bile ciddiye almazken diğerleri bunu nasıl yapabilir?”

Kaynak: Sportowe Fakty

Haberi Paylaş

Comments are closed.