Solhan Spor, Galatasaray’ı yendi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Bingöl Solhan Spor ertelenen 6. hafta müsabakasında Galatasaray’ı konuk etti. Bingöl’de oynanan karşılaşmadan 3-2 Solhan Spor galip ayrıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Solhan Spor, bu hafta kulüp tarihinin en önemli diğer bir maçına çıktı.

Solhan Spor oyuncuları, karşılaşma öncesinde Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İle Bingöl Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir” pankartıyla çıktılar.

2013 yılında kurulan ve son 5 yıl Efeler Ligi’ne çıkmak için mücadele edip en öncelikli hedefi spor branşlarında dünyaca tanınmış Fenerbahçe ve Galatasaray’ı Bingöl’e getirmeyi hedefleyen Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor, 7 yılın sonunda hayalini ikinci kez gerçekleştirdi. Ligin 13. Haftasında Fenerbahçe’yi konuk eden yeşil beyazlı ekip bu hafta ise ligin ertelenen 6. hafta müsabakasında Galatasaray’ı konuk etti.

2020-2021 sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ilk yılını yaşayan Solhan Spor, sezon başı yaptığı hazırlık maçları dışında lig tarihinde ilk kez Galatasaray ile karşılaştı. Bingöl Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk setini Galatasaray 25-23, ikinci seti ise 25-18 kazanarak 2-0’lık skor ile öne geçti. Karşılaşmanın üçüncü setini 25-21, dördüncü setini ise 25-18 kazanan Bingöl temsilcisi, uzatma setini 15-13 kazanarak karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.