Solhan Spor’a İranlı genç pasör

AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Bingöl Solhan Spor, ligin ikinci devresi için kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş takımından pasör çaprazı pozisyonunda oynayan Ediz Kaan Fırıncıoğlu’nu transfer eden Solhan Spor, pasör pozisyonunda ise 2000 doğumlu ve 199 cm. boyundaki İranlı genç pasör Amir Mohammad Falahat ile anlaştığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada “Voleybola 2016’da ülkesinin Urmia Municipality VC takımında başlayan 2000 doğumlu İranlı pasör Amir Mohammad Falahat, burada iki sezon geçirdikten sonra Paykan Tehran takımına transfer oldu. Sonraki sezonlarda birer yıl Saipa Alborz ve Khatam Ardakan takımlarında oynadıktan sonra 2021-22 sezonunun başında tekrar eski takımı Paykan Tehran ile anlaştı.
Ülkesinin formasıyla alt yaş kategorilerinde çok sayıda başarısı olan, 1.99 boyundaki genç pasör Amir Mohammad Falahat, sezonun ikinci yarısında takımımız için mücadele edecek. Kulübümüz ve Sporcumuz için hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.