Solhan Spor’da transfer sürüyor

Yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdüren Bingöl ekibi, eski kaptanları tecrübeli smaçör Murat Karakaya ile orta oyuncu Halil İbrahim Kurt’u renklerine bağladı. Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, 11 sporcuyu renklerine bağladıklarını söyledi.

Halk Bank ve Fenerbahçe’den birer sporcu ile anlaştıklarını açıklayan Sözen, şunları aktardı: “2020-21 sezonunda katıldığımız AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ikinci sezon hazırlıklarımız kapsamında önemli transferler gerçekleştirdik. Gerek yerli ve gerekse yabancı önemli sporcular ile anlaşarak iyi bir kadro oluşturma gayretimizde sona vardık diyebiliriz. Voleybola SSK’da başlayıp bir çok önemli kulüpte forma şansı bulan ve 2019-20 sezonunda Solhan Spor’umuzda kaptanlık da yaparak Efeler Ligi’ne çıkmamıza önemli katkı sağlayan sporcumuz Murat Karakaya ile yeni sezon için anlaşmaya vardık. Bir de Fenerbahçe altyapısında yetişen ve iki sezon başka kulüplerde kiralık oynayıp tekrar Fenerbahçede forma terleten ortaoyuncu Halil İbrahim Kurt ile 1 yıllık kiralık olarak anlaşarak 11 sporcuyu kadromuza dahil etmiş olduk. İki sporcumuz da bir çok kez milli formamızı terletmiş ve önemli başarılara imza atmıştır. Kulübümüz ve Sporcularımız için hayırlı olmasını diliyorum. Transfer görüşmelerimiz devam ediyor, anlaşmaya vardığımız sporcularımızı basın aracılığı ile kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz.”

HALİL İBRAHİM KURT SOLHAN SPOR’DA

Voleybola 2010 yılında Fenerbahçe altyapısında adım atan 2.05 boyunda ve 1998 doğumlu olan Halil İbrahim Kurt, Gümüşhane Torul Gençlikspor ve Jeopark Kula Belediyespor’da kiralık oynadıktan sonra 2018-19 sezonunda Fenerbahçe A takımına katıldı. Fenerbahçe’de 2018-2019 Türkiye Kupası (Kupa Voley) Şampiyonluğu ile Türkiye Erkekler Voleybol Ligi Şampiyonluğu başarısı gösteren ve altyaş kategorileri başta olmak üzere birçok kez milli takım forması giyen Halil İbrahim Kurt, 2021-22 sezonunda Solhanspor’da mücadele edecek.

 

Haberi Paylaş