Sonuna kadar birlikte yürümeye hazırız….

Sportif nesiller yetiştirmek amacıyla binlerce erkek ve kız çocuğun voleybolla tanışmasına olanak sağlayan, Türk erkek voleybolunda ülkemize ilkleri yaşatmış olan Arkas Spor Kulübü ile Türkiye’nin adını defalarca spor, sanat ve bilimle Dünyaya duyuran Okyanus Koleji, “Eğitim ve sporda yan yana, omuz omuza” olacakları çok değerli bir iş birliğine imza attı. Okyanus Koleji Bornova Kampüsü’ndeki organizasyon okul öğrencilerinin sporcuları karşılamasıyla başladı. Okulun konferans salonundaki imza törenine Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, Arkas Spor Yönetim Kurulu Üyesi Atıf İnönü, Arkas Spor Başantrenörü Glenn Hoag, Arkas Spor’un Okyanus Koleji’nde eğitim görmüş sporcuları Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Halit Kurtuluş, Enis Ali Ay katıldı.

Organizasyon Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray’ın konuşmasıyla başladı. Arkas Spor ile yapılan anlaşmanın önemine değinen Demiray, “Yeteneği keşfedilmiş çocuklara imkan verildiği zaman başarı kaçınılmaz oluyor. Spor eğitimin alternatifi değil, tamamlayıcısıdır. Bu bağlamda ülkemizin bu işe emek vermiş güzide kulübü Arkas Spor ile yaptığımız anlaşmayla kendi öğrencilerimizin bu değerli kulüpte vitrine çıkmasını ve başarılara imza atmasını hedefledik. Bu anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Arkas Spor Yönetim Kurulu Üyesi Atıf İnönü, “Arkas Spor olarak Türkiye’de erkek voleybolunda öncü olmuş bir kulübüz. Türkiye’ye, Erkeklerde ilk Avrupa Kupası şampiyonluğunu 2009 yılında Challenge Kupası ile yaşattık. 2012 yılında Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Dörtlü Final’e katılan ilk Türk ekibi olduk. Türkiye Ligi’nde 4 şampiyonluğumuz ve 2 Türkiye Kupası şampiyonluğumuz bulunuyor. Kulübümüz, uzun yıllar Kanada Milli Takımı’nı da çalıştıran Glenn Hoag ile 12. sezonuna başladı. Arkas Spor’un felsefesinin temelinde gençlere ve onların sportif geleceğine yatırım yer alıyor.

Bu başarılardan daha önemlisi, altyapımızdan yetişen oyuncularımızın yıllardır A Milli Erkek Takımı’nın temelini oluşturuyor olması. Bu, bizleri ayrıca gururlandırıyor. Tesislerimizde yüzlerce sporcuya voleybol eğitimi verirken denizle iç içe olan İzmir’de yelken sporunda da oldukça başarılı işlere imza atıyoruz.

Arkas Spor okullarımızda bugüne kadar yaklaşık 11.389 çocuğa eğitim verdik. Altyapı takımlarından ise 2.400 voleybolcu sahada mücadele etti. 2006 yılından itibaren de toplamda 71 sporcumuz milli takım kadrosunda görev aldı.

Okyanus Koleji’nin spora ve sporcuya verdiği önemi takdirle izliyor ve destekliyoruz. Birçok sporcumuz burada eğitimlerini alırken spor yaşantılarını da aksatmadan sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor. Bu birlikteliğin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyor, Okyanus Koleji Ailesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Arkas Spor’un Kanadalı çalıştırıcısı Glenn Hoag’da imza töreninde söz alarak şu görüşlere yer verdi: “Arkas Spor ve Okyanus Koleji ile olan bağlantımız çok büyük önem taşıyor. Önemli olan genç oyuncuların iyi ve doğru yetişmesi. Türkiye’de Milli Takım için oyuncu yetiştirmemiz ilk hedeflerimizden biri. Kulüp ve kolej size çok iyi imkanlar sunar, ama bu imkanları sizlerin ne şekilde değerlendirdiğiniz önem taşır. Bu bağlamda bu anlaşmanın iki tarafta da büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.”

Okyanus Koleji’nden mezun olan Arkas Spor’un A Milli Takım oyuncusu Efe Mandıracı ise şu görüşlere yer verdi: “Ben de şu an içinde bulunduğum Okyanus Koleji’nden mezun oldum. Eğitim ve voleybol gelişimim açısından okulumuzun bana kattıkları için tüm okul yönetimine ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. İyi eğitim; iyi birey olma yolunda çok önemli bir eşik. Ben de bu okulda eğitim alan kardeşlerime, sporcu adaylarına başarılar diliyorum. Ve onlara tavsiyem; kendilerine hedef koyup çok çalışsınlar ve asla vazgeçmesinler”

Efe gibi A Milli Takım’da görev yapan Mirza Lagumdzija imza töreninde söz alarak şu görüşlere yer verdi: “Öğrenci olarak girdiğim ve mezun olduğum bu okula şu an konuk olarak gelmek beni fazlasıyla mutlu etti. Okul-kulüp ilişkisi başarıda önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Sporu profesyonel olarak yapmak isteyen arkadaşlarıma tavsiyem, hiçbir zaman vazgeçmesinler, ilk engelde yarışı bırakmasınlar ve çok çalışsınlar. Beni yetiştiren öğretmenlerime de buradan kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum”

Böylesine güzel bir okulda eğitim aldığı için kendini şanslı hissettiğini belirten Arkas Spor A Takım oyuncusu Halit Kurtuluş , “Burada takımdaki diğer voleybolcu arkadaşlarımla birlikte okuduk. Antrenman okul ilişkisini sürdürmek çok kolay olmuyor. Ancak burada okurken eğitim ve antrenman düzenini iyi sağladım. Mezun olduğum bu güzel okulun kulübüm Arkas Spor ile profesyonel düzeyde kurduğu birliktelik yeni sporcuların yetişmesine imkan sağlayacaktır” açıklamasını yaptı.

Eğitim görüp mezun olduğu okula yeniden gelmekten çok mutlu olduğunu belirten Arkas Spor A Takım oyuncusu Enis Ali Ay, “Öğrenci arkadaşlarım ve öğretmenlerimle bir arada olmak gerçekten heyecan verici. Bu okulda güzel günlerimiz geçti, ders-antrenman ilişkisini çok iyi yürüttük. Şu an Arkas Spor A Takım kadrosundayım ve bu hedeflediğim bir yerdi. Şimdi daha iyisi için daha çok çalışacağım ve A Milli Takım hedefine ulaşmak için vazgeçmeden emin adımlarla yürüyeceğim. Benim bu noktaya gelmemde emeği olan öğretmenlerime ve okul yönetimine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.