“Spor hayatımın bir parçası”

Türk voleybolunun yıldız isimlerinden 1987 doğumlu libero Volkan Döne ile yeni sezon hedeflerinden, milli takım ve birçok konudan konuştuk.

-Halkbank ile devam kararı aldın, bu kararı almandaki sebepler nelerdi?
Halkbank Spor Kulübü her zaman başarı odaklı bir kurum olmuştur, bunu tarihine baktığımızda görürüz zaten. Yöneticisi, sporcusu, antrenörü bu bilinçle seçilir. Ben de bu yapının bir parçasıyım. Bireysel olarak hedeflerime Halkbank Spor Kulübü ile ulaşabileceğime inanmam devam etmemizdeki en büyük etken oldu.

-Bu sene de Balkan Kupası’nı kazandınız, Challenge Kupası’nda mücadele edeceksiniz. Hem lig de hem Avrupa’da hedefleriniz neler?
Sezona Balkan kupasını kazanarak iyi bir başlangıç yaptık ve Challenge Kupasına katılmaya hak kazandık. Geçen sene yarım kalan hikayemizi bu sene Challenge Kupasında şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz. Lige gelecek olursak, hedefimiz elbette şampiyonluk. Bu yoğun tempoda öncelikle ligin ilk yarısını en iyi şekilde bitirip ana hedefimize odaklanmaya devam edeceğiz.

-Efeler Ligi’ni nasıl buluyorsun? Takımlar birbirine denk mi yoksa büyük farklar var mı?
Geçtiğimiz senelere kıyasla bu sezon bütün takımların kadro kalitesi birbirine denk. Bu yüzden de rekabetli ve zor bir sezon olacağını düşünüyorum.

-Yurtdışında oynamayı hiç düşündün mü?
Düşünüyorum tabii. Fakat pozisyonum gereği bu düşüncemi gerçekleştirme fırsatım olmadı.

-Kariyerine baktığımızda voleybolun vazgeçilmez bir ismisin, hedeflediğin istediğin yerde olduğunu düşünüyor musun?
Sporcu, “oldum” dediği anda kaybeder. Ben iyi bir takımda oynuyorum. Bu bir hedefti başardım. Ama yetmez; Halkbank’ta her sezon yeni başarılar elde edebilmek, tüm kupaları kazanmak için çok çalışıp kendimi bu şekilde motive ediyorum.

-Saha içinde kendini nasıl buluyorsun?
Hırslı ve kazanma odaklı oyuncu bir kişiliğim olduğunu söyleyebilirim.

-Bu sezon artık seyirci önünde oynuyorsunuz, bu durum sizi ayrı motive ediyor mu?
Spor seyirci ile güzel. Onların önünde oynamak bizi motive ediyor. Özellikle geçen sezon taraftarımızın eksikliğini çok hissettik. Bu sezon seyircili oynanan maçların bizi ekstra motive edeceğini düşünüyorum.

-Ankara seyircisi hakkında düşüncelerin neler?
Voleybol kültürünü bilen, voleybolu seven bir kitle olduklarını söyleyebilirim. O nedenle de Ankara’da düzenlenen tüm organizasyonları hak ediyorlar. Halkbank’a verdikleri destek için de onlara teşekkür ediyorum.

-Voleybol dışında zaman nasıl geçiyor?
Voleybol dışında ailemle vakit geçirmeyi çok seviyorum. Çocuklarımın istediği oyunları oynuyor, birlikte aktiviteler yapıyoruz, eğlenceli zamanlar geçirmeye çalışıyorum.

-İki oğlun var, voleybolla araları nasıl? Onların voleybolcu olmasını ister misin?
Oğullarım hemen hemen hiçbir maçımı kaçırmıyor, severek takip ediyorlar. Bir gün iki evladımın benim gibi üst düzey bir voleybolcu olduğunu görmek beni çok mutlu eder.

-Aktif voleybolcular arasında beğendiğin isimler kimler?
Özellikle kendi genç jenerasyonumuz çok istekli ve azimliler. Örneğin Adis, Efe Bayram, Efe Mandıracı.

-Erkek Milli Takımı’nı yaz sezonunda nasıl buldunuz?
Mücadeleci bir milli takım, izlemek hepimizi gururlandırdı. Gelecek için umut vadeden bir jenerasyon olduğunu görüyorum.

-Kadın voleybolunu takip ediyor musun? Beğendiğin bir voleybolcu var mı?
Takip ediyor ve onların başarılarıyla gururlanıyorum. Örnek kişiliğiyle kaptan Eda Erdem Dündar öne çıkıyor.

-Gelecek planların neler?
Gelecek planınım fiziksel olarak kendimi iyi hissettiğim sürece aktif voleybol hayatıma devam etmek istiyorum. Spor, hayatımın bir parçası olduğu için aktif voleybol hayatım bittikten sonra da sporun içinde kalmaya devam edeceğim.

Haberi Paylaş

Comments are closed.