Stysiak: “Teklifler geldi ancak Scandicci’de mutluyum”

İtalya Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden Savino Del Bene Scandicci’de forma giyen ve an itibariyle en çok sayı alan oyuncu olan Polonyalı Magdalena Stysiak, ülkesinin web sitelerinden Przeglad Sportowy ile yaptığı röportajda kendisine gelen tekliflerden ve fiziksel durumundan bahsetti.

Stysiak: “Doğru, Rus ve Türk bazı kulüplerden gelen teklifler oldu, ancak sezonu neredeyse yarıladık ve bu yüzden bu teklifler ile ilgilenmedim. Bazıları gerçekten çok cazip ve ilgi çekiciydi ancak Scandicci’de mutluyum ve İtalya’da bir yıl daha geçirip geçirmeyeceğim henüz belli değil.”

“Ayak bileğimdeki sakatlığımın ardından şimdi normal antrenmanlara geri döndük ve bileğim şu an iyi durumda. Artık eskisi gibi zıplayabiliyor ve aynı tempoda çalışabiliyorum, bu yüzden eski formuma kısa sürede kavuşacağıma hatta daha iyi olacağıma inanıyorum.”

“Malwina Smarzek ile birlikte iki Polonyalı olarak İtalya’da mücadele etmemiz hakkında konuştuk ancak rekabet halinde değiliz. Ne ben ne de o birine bir şey kanıtlamak zorunda, birbirimizle rekabet etmiyoruz, yalnızca kulüplerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Kaynak: Przeglad Sportowy

Haberi Paylaş

Comments are closed.