Sultanlar Ligi’ne yükselmek için son etapta antrenörlerin görüşleri

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi final etabında mücadele edecek Edremit Belediye Altınoluk Spor, Adam Voleybol, Bolu Belediyespor ve Sigorta Shop Kalecik Belediyespor başantrenörleri Voleybolunsesi için konuştu.

Sultanlar Ligi’ne yükselmek için mücadele verecek 4 takımın başantrenörlerinin görüşleri şöyle:

Edremit Belediye Altınoluk Spor başantrenörü Ali Kamberoğlu:

“Final etabı 4 takım içinde çekişmeli olacak. Dünyada yaşanan salgın sürecinde kendimizi koruyup en iyi şekilde, takım olarak hazırlanmaya çalıştık. Yönetimimiz sezon boyunca her zaman arkamızda oldu. Burada bizi destekleyen, her zaman yanımızda olan destekçilerimize de teşekkür ederiz. Ligi Edremit’e yakışır bir şekilde en güzel yerde bitirmek istiyoruz. Tüm takımlara turnuva öncesi başarılar dilerim. ”

Bolu Belediyespor başantrenörü Salih Yergin:

“Final grubuna kalan 4 takımda iyi takımlar olduklarını ispat ettiler. Herkes için zor ve farklı bir sezon oluyor. Malum Covid-19 sürecinde hem federasyonumuz hem hakemlerimiz hem de şu ana kadar kulüplerimiz ve sporcularımız sağ olsun özveri ile mücadele ettiler. Görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler. İzmir etabı da umarım ki en iyi şekilde sakatsız, hastalıksız ve güzel bir şekilde sonuçlanır. Dört takımında şansları eşit ve antrenörleri tecrübeli. Hepsine başarılar diliyorum. İnşallah etap sonunda kazanan biz oluruz.”

Adam Voleybol başantrenörü Şükrü Çobanoğlu:

“Adam Voleybol olarak final etabında olduğumuz için mutluyuz. Yeni ve güzel bir ekibiz. Tüm takımlarımızı önemsiyoruz. Önce Gaziantep’imizi iyi temsil etmeyi ve turnuva sonuna kadar mücadele ederek Sultanlar Ligi’ne çıkmayı hedefliyoruz.”

Sigorta Shop Kalecik Belediyespor başantrenörü Doç.Dr.Cengiz Akarçeşme:

“Yarı final etabı ile ilgili değerlendirmemde, Covid-19 salgını sebebiyle sıra dışı ve zor bir sezon geçirdiğimizi belirtmiştim. Bu etkilerin yarı final ve final etabında etkileri devam etmekte olduğunu görüyoruz. Ancak bu sıkıntılı sürecin durmadan ve aksamadan çok iyi yönetildiğini düşünüyorum. Eğer ligler durdurulsaydı veya iptal edilseydi hayatını kazanan birçok sporcu ve teknik kadro için çok ciddi sorun oluşturacaktı.

Final etabına gelecek olursak, seyircilerin bu ligin en iyi dört takımının çok ciddi mücadelesine şahit olacağını düşünüyorum. Maçların TRT’den yayınlanacak olması da voleybol izlemeyi özleyen birçok voleybol severe iyi gelecektir. Ayrıca Sigorta Shop 1 Lig müsabakalarının TRT’den yayınlanması da voleybol sporu adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ederim.

Final etabı düşüncelerim de yarı final etabındakilerden çok farklı olmayacak. Ekibime ve yaptığımız hazırlığa güveniyorum. Her maça aynı konsantrasyonla hazırlanarak adım adım Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi hedefliyoruz.

Finaller sonunda, Türk voleyboluna ve kız çocuklarına hizmet edecek, Sultanlar liginde kalıcı olacak, finansal ve organizasyonel koşullara sahip, voleybola dair projeleri olan, voleybolun yükselen marka değerine katkı sağlayacak olan, devamlılığı olan, asansör takım olmayacak, tesisi ve kurumsallığı ile ön planda olacak, sporcuların, antrenörlerin, yöneticilerin yetişeceği ve gelişeceği yapıların Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi hak etmesini diliyorum.

Kadın voleyboluna yapılan yatırımın sadece sportif anlam taşımadığını, 1930’larda birçok Avrupa ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkı elden Türk kadınlarının siyasi ve sosyal mecrada da ifade edilme şekli olduğunu düşünüyorum.

“Brigham Young’un’ın”

Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz, bir kadını eğitirseniz bir kuşağı eğitirsiniz sözü;

“Emine Supçin’in”

Cehaletin tek korkusu kadındır. Çünkü kadın öğrenirse çocuklarına da öğretir sözünün de bu konuyu çok iyi ifade ettiğini belirtmek istiyorum.

Voleybol asla sadece voleybol değildir.

Saygılarımla.

Doç.Dr.Cengiz AKARCESME
Gazi Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü
FIVB Antrenör Eğitmeni

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.