Suphi Doğancı “Yeni sezon kadromuz çok alternatifli”

Misli.com Sultanlar Ligi takımı Kuzeyboru’nun baş antrenörü Suphi Doğancı yeni sezon öncesinde açıklamalarda bulundu.

Sezonun son maçının ardından yeni sezonla ilgili hedeflerine ulaşabilecekleri bir takım oluşturabilmek için yönetim ile birlikte yoğun bir çalışma başlattıklarını belirten Suphi Doğancı, “Sultanlar Ligi’nde mücadele eden tüm sporcuların sezon performanslarını ayrıntılı bir şekilde değerlendirirken bir yandan da diğer liglerde göze batan performanslar sergileyen oyuncuları detaylı bir şekilde incelemeye başladık. Bütün değerlendirme çalışmalarının sonunda takımızdaki her pozisyon için alternatifli bir transfer listesi oluşturduk. Yönetimimiz yaptığı yoğun çalışmalar sonucunda transferleri çok hızlı bir şekilde sonuçlandırdı ve 2021-2022 sezonunda Aksaray’ı Sultanlar Ligi’nde temsil edecek Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımını oluşturdu.” dedi.

Her pozisyonda rekabetin üst seviyede olacağı bir kadro oluşturduklarını belirten Doğancı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni sezon kadromuz çok alternatifli ve hemen hemen her pozisyonda rekabet çok üst seviyede, oluşacak bu rekabet ortamının takımın antrenmanlarına da olumlu yönde yansıyacağını ve her oyuncunun performansını arttıracağını umuyoruz. Sultanlar Ligi yeni sezonda geçen sezondan çok daha zorlu ve mücadeleci olacak, bu kadar denk kuvvetin bulunduğu bir ortamda takımların antrenman kalitesi ve oyuncuların kendini geliştirebilmeleri kazanan ve kaybeden arasındaki farkı oluşturacaktır.

Oyuncularımız haziran ayı itibariyle yeni sezon hazırlıklarına fiziksel antrenmanlarla başladılar. Şu anda kondisyonerimizin kontrolünde bütün oyuncular bireysel olarak hafta da 3-4 defa kuvvet antrenmanı yapıyor. Bu ay ve temmuz ayında yapacağımız performans testleriyle programlarımızı güncelleyecek ve oyuncuların Aksaray’a fiziksel olarak hazır gelmelerini sağlayacağız.”

“Federasyonumuzun 2021-2022 sezonunun başlamasıyla ilgili yapacağı açıklamaların sonrasında kesin bir tarih belirleyip oyuncularımızı Aksaray’da toplayarak takım halinde çalışmalara başlamayı umuyoruz. Teknik kadro olarak takımımız için en uygun hazırlık dönemi antrenman planlamasını yaptık ve heyecanla maçların başlamasını bekliyoruz. Umut ediyoruz ki büyük emeklerle oluşturulan Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımı çok iyi çalışarak, müthiş seyircisinin desteğiyle birlikte büyük başarılar elde edecek ve tüm Aksaraylıların gurur duyduğu bir ekip olacaktır.”

Haberi Paylaş