Thaisa Milli Takımı bıraktı

Ülkemizde daha önce Eczacıbaşı VitrA forması da giymiş olan ve bu sezon Itambe/Minas ile Brezilya Süper Ligi’ni kazanarak MVP seçilen Brezilyalı yıldız orta oyuncu Thaisa Daher, milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Böylece Thaisa, 2021 Tokyo Olimpiyatları da dahil olmak üzere, bir daha milli takım forması giymeyecek.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Thaisa şu ifadeleri kullandı:

“Teşekkürler!

5 Nisan 2021 gecesi hayatıma damga vuracak. Kariyerimde sakatlıklar, endişeler, belirsizliklerle dolu zor bir dönemden sonra ve dünyayı üzen bir salgının ortasında voleybolla tekrar gülümsemeyi başardım, güldüm ve ağladım. Dün dökülen her gözyaşı, aslında üstesinden geldiğim bir zorluktu. Tekrar Superliga şampiyonu olmak, yüksek seviyede oynamak, üç yıl önce kimsenin yapabileceğime inanmadığı bir şeydi. Ve ben yaptım. Ailemin, nişanlımın, yoldaşlarımın ve Itambé Minas’ın teknik komisyonunun desteğiyle, neredeyse beş yıl sonra bir kupa kazanmanın tadını yine hissettim.

Ama her zaman yarınımız var. Hayatın kanunudur bu: Geçmiş, şimdi ve gelecek. Ve dün benim için tarihi bir günün ardından, bugün, 6 Nisan 2021, aynı zamanda sonsuza dek hatırlayacağım bir gün olacak. Kesinlikle geleceğimi etkileyen bir gün. Bugün profesyonel bir sporcu olarak kariyerimin en zor kararlarından birini verdim.

Doğal olarak herkes, Tokyo Olimpiyatları da dahil olmak üzere sonraki yarışmalarda Brezilya takımıyla birlikte olup olmayacağımı bilmek istiyor. Ama maalesef cevap hayır. Bugün milli takıma göğsümdeki çok ama çok ağrıyla veda ediyorum. Onlar -18 yaşın üstü sayılırsa- 14 yıldan uzun süredir kararlılık ve bayrağın hak ettiği saygıyla birlikte ülkenin milli takımında mücadele ettiler. Her iki taraf için de bu güzel hikayede hiçbir zaman sevgi ve bağlılık eksikliği yaşanmadı.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.