THY galibiyetle başladı

Türk Hava Yolları, Misli.com Sultanlar Ligi ilk hafta maçında ağırladığı Aydın Büyükşehir Belediyespor’u 25-18, 25-21 ve 25-18 setlerle 3-0 yenerek lige galibiyetle başladı.

Karşılaşmada Madison Kingdon Rishel 20 sayıyla en skorerisim olurken, Polen Uslupehlivan 10, Dobriana Rabadzhievaise 7 sayı ile kazanan ekibe katkı sağladı. Aydın B.Şehir Belediyesi’nde ise en skorer isimler Ezgi Bektaş ve Emine Arıcı 9’ar sayılık çabası galibiyet için yeterli olmadı.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Nihan Güneyligil ligin ilk galibiyeti ile ilgili “İlk maçlar her zaman daha kıymetli ve özeldir ki yeni katıldığım bir ailede çıktığımız ilk resmi maçımızı güzel bir oyunla galip bitirmek benim için daha da özel ve kıymetli. Tüm ekibimi canı gönülden kutluyorum, güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.” dedi.

Aslı Kalaç: “Öncelikle yeni sezonumuz hayırlı olsun. Herkese sakatlıksız bir sezon diliyorum. Lige galibiyetle başlamak önemliydi. Bunu başarabildiğimiz için mutluyum. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum

Türk Hava Yolları 12 Ekim Salı günü saat 18.00’da Aksaray Spor Salonu’nda Kuzeyboru’ya konuk olacak.

Türk Hava Yolları – Aydın B. Şehir Belediyesi: 3-0

Salon: TVF Burhan Felek Vestel Spor Salonu

Hakemler: Seçkin Yener, Mehmet Topal

Türk Hava Yolları: Janset, İrem, Kingdon Aslı, Van Ryk, Şeyma, Berin (L), Carlini, Polen, Rabadzhieva, Bahar

Aydın B. Şehir Bld: Aslıhan, Ezgi, Ergül, Pelin, Szakmary, Emine, Melis (L), Eylül (L), Güldeniz

Setler: 3-0 (25-18, 25-21, 25-18)

Süre: dakika (27’,32’,27’)

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.