THY ikinci maçından bir puanla ayrıldı

CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci maçında Rus takımı Dinamo Moskova’yı Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda ağırlayan temsilcimiz Türk Hava Yolları; mücadeleden 23-25, 25-16, 17-25, 25-19 ve 9-15’lik setlerle 3-2 mağlup ayrıldı.

İlk sette Kiera Van Ryk ve Dobriana Rabadzhieva ile hücumda etkili olan temsilcimiz, orta pozisyonunda skor üretmekte sıkıntı yaşadı. Rakibinin iki ve dört numaradan yaptığı hücumlara blok defansta çözüm üreterek set sonuna skorun başa baş girmesini sağlayan Türk Hava Yolları, Krotkova’nın hücum sayısına engel olamayınca ilk set 23-25 Dinamo Moskova lehine sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci setine Kiera Van Ryk’ın servis serisiyle hızlı başlayan ev sahibi ekip, 10-2’de sekiz sayılık farkı yakaladı. Setin geri kalan kısmında Tetori Dixon ve Dobriana Rabadzhieva’nın sayılarıyla farkın erimesine izin vermeyen Türk Hava Yolları, Elitsa Vasileva’nın sayılarıyla ayakta kalmaya çalışan rakibine geçit vermedi. Madison Kingdon’ın etkili servisi sonrası dönen topu sayıya çevirmekten zorlanmadan Van Ryk seti 25-16’da noktaladı ve karşılaşmada skor 1-1’de eşitlendi.

Nataliya Goncharova’nın üçüncü sette aldığı tüm topları sayıya çevirmesi, Ekaterina Enina’nın blokta Elitsa Vasileva’nın serviste etkili bir oyun ortaya koymasıyla rahat bir oyun ortaya koyan konuk ekip; seti 17-25 alarak karşılaşmada 2-1 öne geçti. Madison Kingdon ve Dobriana Rabadzhieva bu sette 5’er sayıyla Türk Hava Yolları’nın en skorer isimleri oldu. Dördüncü sette sonradan oyuna dahil olan Bahar Toksoy Guidetti’nin blokları, Madison Kingdon’ın hücum sayılarıyla rakibine üstünlük kuran Türk Hava Yolları baştan sona önde götürdüğü seti 25-19 alarak maçta skoru 2-2’de eşitlemeyi başardı.

Karar setine Aslı Kalaç’ın Irina Fetisova’ya bloğuyla başlayan Türk Hava Yolları, üst üste hatalarla 1-4 yenik duruma düşünce Marcello Abbondanza mola aldı. Mola dönüşü Kiera Van Ryk’ın bloğa takılmasıyla skoru 1-5’e getiren Dinamo Moskova, defanstan çıkardığı topları Elitsa Vasileva ile sayıya dönüştürerek 1-7’de altı sayılık üstünlük yakaladı. Ekaterina Enina ile blokta topları sektirerek Nataliya Goncharova ile hücumda sayıya giden konuk ekip, karar setinde saha değişimine 1-8 önde girdi. Rabadzhieva’nın hücum ederken Goncharova’nın bloğuna takılmasıyla 1-10 olan skor, setin kalan kısmında rakibin hataları, Rabadzhieva’nın sayısı ve Bahar’ın bloğuyla 5-11’e ve 9-14’e gelse de tamamen erimedi. Seti 9-15 maçı 2-3 kazanan Dinamo Moskova gruptaki ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı. Temsilcimiz Türk Hava Yolları, bu sonuçla CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk puanını aldı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü – Dinamo Moskova

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu

Hakemler: Oliver Guillet (FRA), Igor Schimpl (SVK)

Türk Hava Yolları: Carlini, Madison, Aslı, Van Ryk, Rabadzhieva, Dixon Berin (L), Şeyma, Polen, İrem, Bahar

Dinamo Moskova: Krotkova, Fetisova,Goncharova, Vasileva, Enina, Romanova Bibina (L), Anufrienko, Pipunyrova, Begic, Lyubuskina

Setler: 2-3 (23-25, 25-16, 17-25,25-19, 9-15)

Süre: (27’,26’, 22’25’15’)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.