THY lig etabını galibiyetle tamamladı

Türk Hava Yolları, Misli.com Sultanlar Ligi 30. ve son hafta maçında, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda karşılaştığı Aydın Büyükşehir Belediyespor’u 25-23, 26-24, 25-20 setlerle 3-0 mağlup etti ve bu skorla lig etabını beş maçlık galibiyet serisiyle, dördüncü sırada tamamlamış oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyespor ise lig etabını 7. sırada tamamladı.

İstatistik…

Maçın en skorer ismi 26 sayı ile THY’den Ebrar Karakurt oldu. Polen Ünver ise 14 sayı ile takımına katkı sağladı. Aydın’dan Anthi Vasilantonaki’nin 25 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım bu önemli başarıyla ilgili, “Bu bizim Sultanlar Ligi’nde üçüncü, kulüp olarak da toplamda beşinci sezonumuz. Çok yeni bir kulüp olmamıza rağmen, her sene koyduğumuz hedeflere adım adım ilerleyerek, sevilen ve takip edilen bir takım olmayı başardığımıza inanıyorum. Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamlamak çok önemli bir başarı. Lig boyunca çok kritik maçlar kazandık, çok güçlü takımları mağlup ettik. Takımımın her üyesiyle gurur duyuyorum. Çok karakterli ve savaşçı bir takımız. Umuyorum ki, bunu playoff etabında da sahaya yansıtarak, voleybolseverlere keyifli mücadeleler izletip, sezonu olabilecek en üst seviyede tamamlarız. Bu ekip Şampiyonlar Ligi’ne gidebilecek potansiyele sahip. Benim bu ekibe, bu oluşuma inancım tam.” dedi.

 

Haberi Paylaş