Türk Hava Yolları ilk dördü garantiledi

Misli.com Sultanlar Ligi 24.hafta maçında Türk Hava Yolları, önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen Mert Grup Sigorta’yı Burhan Felek Voleybol Salonunda ağırladı. Maçı set vermeden kazanan THY, ligin normal sezonunu ilk 4 içerisinde bitirmeyi garantilemiş oldu.

Karşılaşmaya hızlı giren (5:2) ev sahibi ekip çift haneli sayılara girildiğinde oyununu daha da geliştirdi (11:7) ve maçın ilk mola talebi Ankara temsilcisinden geldi. Servis ve hücumda istediği ivmeyi bir türlü yakalayamayan (16:10) Mert Grup Sigorta ikinci kez oyunu kestiyse de rakibinin hızını kesemeyince fark 8 sayıya kadar (20:12) çıktı. Bu andan itibaren üst üste hatalar yapan ev sahibi takım, aldığı molaya (20:15) rağmen konuk ekibin her rallide daha baskın bir oyun sergilemesine direnemedi (21:19) ve ikinci molasını da kullandı. Ara sonrası kendine gelen THY, daha fazla gevşemedi ve ilk setin kazananı (25:21) oldu.

Müthiş bir denge (5:5) içerisinde başlayan ikinci sette, Dominikli pasör çaprazı Gaila Gonzalez’in ateşlediği Ankara temsilcisi karşısında tutunamayan (5:9) THY, sette oyunu ilk kesen oldu. Ara sonrası bloktan defansa geçiş oyununu iyi oynayan ev sahibi ekibi farkı eritmeye (10:12) başladı ve Mert Grup Sigorta da ilk molasını istedi. Oyuna sonradan dahil olan Alman smaçörü Hanna Orthmann’ın etkili smaç servisleriyle skoru 12’de eşitleyen İstanbul ekibi, gelgitler şeklinde geçen bölümün ardından skor üstünlüğünü ele geçirince (18:16) konuk takım ikinci molasını aldı. Son viraj dönüldükten (20:19) sonra daha az hata ile oynayan (23:19) THY, geriden geldiği bu bölümü de rahat (25:20) noktaladı.

Üçüncü sete mükemmel (5:1) bir giriş yapan ev sahibi ekip, bir daha arkasına bakmadığı anların ardından (13:6) rakibine ikinci molasını kullandırdı. Rakibinin 3 sayılık serisi sonrası (13:9) oyunu kesen THY, ritmini bularak farkı yeniden (17:10) açtı. Kalan bölümü güle oynaya (21:13) geçen ev sahibi takım, seti 25:16, maçı da 3-0 kazandı. Böylelikle THY, normal sezonu ilk 4 sıra içerisinde bitirmeyi garantilemiş oldu.

Karşılaşmanın en skorer ismi bulduğu 21 sayıyla Mert Grup Sigorta’nın Dominikli çaprazı Gaila Gonzales oldu. Türk Hava Yolları’nda Kiera Van Ryk 18, Şeyma Ercan 13 sayıyla çift haneleri ualştı.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

 

 

THY – MERT GRUP SİGORTA: 3-0
Salon: Burhan Felek
Hakemler: Ebru Kaya, Mehmet Topal
THY : Şeyma, Bahar, Carlini, Rishel, Aslı, Van Ryk, Ceren(L), Orthmann, Polen
Mert Grup Sigorta: Cansu, Paskova, Merve Ç., Gonzalez, Biryukova, Özge, Alara(L), Merve İ.(L), Melek, Ayça, Seda
Setler: 25-21, 25-20, 25-16
Süre: 78 Dakika (28-27-23)

Haberi Paylaş

Comments are closed.