TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’ndan kaynak eser: Hakem ve Gözlemci El Kitabı 2021

TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu son güncellemeleri içeren Hakem ve Gözlemci El Kitabı’nı hazırladı.

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener:

“Şüphesiz ülkemizin en başarılı takım sporu olan voleybolumuzun dünyada ve Avrupa’da geldiği noktada Milli Takımlarımızın, kulüplerimizin ve sporcularımızın elde ettiği başarılar, oyunun önemli bir paydaşı olan hakem ve gözlemcilerin görev ve sorumluluklarını daha da arttırmaktadır.

Türkiye Voleybol Federasyonun Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu olarak; maçlarda adaleti dağıtmak ve hataları en aza indirmek için sürekli çalışmaya ve gelişim için kaynak belgeler üretmeye devam etmekteyiz.

En ideal yönetim için verdiğimiz eğitimler, uygulanan doğru yöntemlerle hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin bu eğitim ve çalışmalara gösterdiği ilgi ile en iyi yönetimi sergileyebilme çabaları da Türk Voleybolunun başarısının daha da yukarı taşınmasında önemli bir pay sahibi olmuştur.

Bu amaçla, MHGK olarak son güncellemeleri içeren Hakem ve Gözlemci El Kitabı hazırlamış bulunmaktayız.

Hakem ve Gözlemcilerimize yönelik olarak hazırladığımız bu kitapçığın temel amacı, voleybol hakemliğini mümkün olduğunca standart hale getirmektir. Müsabakalarda hakemlerin görevini en iyi şekilde yerine getirmesine yardımcı olacak ve uygulamaları istenilen uygun hareketler anlatılmaktadır.

Bilgilerinizi ve değerlendirmeniz ricası ile hepinize sağlıklı günler dilerim.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.