TVF Spor Lisesi Öğrencileri’ne AXA Sigorta ve P&G’den burs desteği

Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi öğrencileri için başlayacak burs programı ilk kez duyuruldu. AXA Sigorta ve P&G’nin desteklediği burs programından  TVF Spor Lisesi öğrencileri yararlanabilecek. AXA Sigorta, TVF Spor Lisesi’nden 50 öğrencinin eğitimini toplam 125 bin TL değerinde burs ile destekleyecek ve TVF Spor Lisesi öğrencilerinin 50 bin TL’ye kadar yatarak tedavilerini de teminat havuzuna dahil edecek. Procter & Gamble da (P&G) burs kapsamda 50 öğrenciye burs sağlayacak.

AXA Sigorta ve P&G’nin desteklediği, Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi öğrencileri için başlayacak burs programı dün ilk kez Brand & Sport sahnesinde duyuruldu. Türiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve P&G CEO’su Tankut Turnaoğlu’nun (online olarak) katıldığı programda bursun detayları konuşuldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ:

“Öncelikle bu iş birliğinde bizi yalnız bırakmayan, bize destek veren Yavuz Ölken’e, Tankut Turnaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Şimdi düşünün Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi’ni: bu lisede sabah, öğle akşam, üç öğün yemek organizasyonu var. Özel aşçılarıyla, diyetisyeniyle, psikoloğuyla tüm teknik ekibiyle bir süreç yaşıyoruz. Düşünün bir veli çocuğunu size emanet ediyor; istiyor ki çok iyi bir voleybolcu olsun, çok da iyi bir eğitim alsın. Biz ‘bunu nasıl sağlayabiliriz?’ düşüncesiyle, çok çalışıyoruz. Bugün lisemizde 365 öğrencimiz var, yurdumuzda 202 yatılı öğrencimiz var. Bu çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını federasyon olarak karşılıyoruz. Spor Bakanlığımızın da devletimizin de buna benzer yatırımları, kampüsleri, eğitim alanları var. Tohum projesi benzer bir örneği. Ama TVF Spor Lisesi sadece Voleybol Federasyonu’nun bünyesinde var olan bir yapı. Bir öğrenci, Doğu’dan Batı’dan, ülkemizin her yerinden gelip bu okula kaydolabiliyor. Bu yıl okula 550 müracaat vardı, 45 erkek 45 kız çocuğu olmak üzere toplam 90 öğrenci alındı. Çocuklarımız yurtlarımızda kalıyor ve tüm samimiyetimle söylüyorum, çocuklarımıza her şeyin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Bu okulun ihtiyaçlarında bize destek veren Milli Eğitim Bakanımıza ve Spor Bakanımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir gün Yavuz Ölken ile burs hakkında konuştuk, size ondan bahsetmek istiyorum. “Bu çocuklar okula gidiyor, yurtta kalıyor, eğitimlerini alıyor, antrenmanlarını yapıyor bir de burs versek nasıl olur?” diye düşündük. Yavuz Ölken ile sık yaptığımız görüşmeler sırasında iki taraf da son derece heyecanlı ve istekli bir şekilde çok çabuk burs konusuna karar verdik. Yavuz Bey, “Değer ortaklığı böyle olur, yanındayız” diyerek desteğini esirgemedi. Tankut Turnaoğlu keza aynı şekilde, konuyu dile getirdiğimiz gibi seve seve katkıda bulunacaklarını belirtti. P&G voleybolla özdeşleşmiş bir marka ve bunun güzel etkilerinin sürmesi de çok mutlu edici. Bugün burs konusunu, kapsamlı bir şekilde ilk kez buradan duyuruyoruz. Bakanlarımızla, değer ortaklarımızla, sponsorlarımızla yine bir araya geleceğiz. Şu sıkıntılı dönemi atlatınca tüm çalışmalarımızı, projelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Çünkü, TVF Spor Lisesi aranan, özlenen bir okul örneği teşkil ediyor. Son olarak, bu süreçte yanımızda olan sponsorlarımıza, değer ortaklarımıza tekrar çok teşekkür ediyorum.”

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, eski bir voleybolcu olarak sporcuların desteklenmesinin nasıl bir fark yaratacağının altını çizerek belirtti:

“Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi’nde geleceğin yıldız sporcuları eğitim görüyor. Federasyonumuz, eğitimlerini ve spor hayatlarını kesintisiz sürdürebilmeleri için pek çok çocuğumuzu destekliyor. Çocukların eğitim, konaklama, yeme-içme gibi ihtiyaçlarını özenle karşılıyor. Biz de devam eden sponsorluk çalışmalarımızın yanı sıra spor lisesinde eğitim gören çocuklarımız için nasıl daha fazla değer yaratabiliriz diye düşündük. Federasyonumuzla iş birliği yaparak bir burs programını hayata geçirmeye karar verdik. Ayrıca çocuklarımızın sağlığını teminat altına aldık. Etkimizi daha da büyütmek için federasyonumuzun bir diğer sponsoru olan ve yıllardır sporcularımızın yanında olan P&G’ye de bu burs programından bahsettik. Ne mutlu ki onlar da bu projeye çok olumlu yaklaştı” dedi.

Brand & Sport sahnesindeki oturuma online bağlantı ile katılan P&G CEO’su Tankut Turnaoğlu:

“Voleybol çok sistematik yönetilen bir branş, Sayın Başkanımın da liderliğinde bu, her dönem bu tip yeni inisiyatiflerle daha da güçlenerek devam ediyor. Bizim de Orkid markamızı biliyorsunuz, kadınların ve genç kızların özgüvenini desteklemek için 40 yıldan fazladır faaliyette olan bir marka. Bu 40 yılın neredeyse 20 yılı, 2003’ten beri kadın voleyboluyla iç içe geçmiş durumda. Bu sürdürülebilir başarının arkasında da bu tip çalışmalar gerekiyor. Böyle bir çalışmaya destek vermek, Ankara TVF Spor Lisesi’ndeki 50 öğrencimize burs vermek bizler için önemli bir adım. Ayrıca AXA Sigorta’yı da tebrik ediyorum bu destekleri için, biz de kol kola girmiş bulunuyoruz bu platformda. Arzu ediyorum bu desteklerle nice başarılı voleybolcuların yetişmesine destek olabiliriz. Yine arzu ediyorum ki; bu desteği önümüzdeki dönemlerde daha da arttırabiliriz.” dedi.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.