TVF ve Vestel iş birliğinde yeni dönem

2016-2017 sezonundan beri Türk Voleybolunun ana sponsoru olan Vestel, Türkiye Voleybol Federasyonu ile olan iş birliğinin ikinci adımına geçti. Vestel, bundan sonra A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsorluğunu ve Türkiye Erkek Milli Voleybol Takımlarının resmi sponsorluğunu üstlenecek. Vestel ayrıca Türk Voleybolunun en önemli simgelerinden TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’na da adını verecek.

2016-2017 sezonundan beri Türk Voleybolunun ana sponsoru olan Vestel, Türk Voleyboluyla iş birliğinde yeni bir dönem başlattı. Bu sayede Vestel, Türk Voleybolunu en üst seviye ‘Vestellemeye’ devam edecek. Yapılan anlaşma çerçevesinde Vestel, artık başta A Milli Kadın Voleybol Takımı olmak üzere, tüm kadın voleybol milli takımlarının ana sponsorluğunu; yine başta A Milli Erkek Voleybol Takımı’yla birlikte tüm erkek voleybol milli takımlarımızın resmi sponsorluğunu üstlenecek. Sporculara olduğu gibi tüm voleybol camiasına dokunmak isteyen Vestel, Türk Voleybolunun en önemli salonlarından biri olan TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’na da adını veriyor. Böylece salonun adı bundan sonra TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu olarak anılacak.

Pandemi sebebiyle dijital ortamda gerçekleşen basın toplantısına, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, A Milli Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Arslan Ekşi, milli voleybolcular Hande Baladın, Simge Aköz, Şeyma Ercan, Kübra Akman, Zehra Güneş, Oğuzhan Karasu, Burak Güngör, Doğukan Ulu, Metin Toy, Burutay Subaşı ile basın mensupları katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vestel ile imzalanan anlaşmayla ilgili şunları söyledi:

“Vestel ile 2016-2017 voleybol sezonunda başlayan değer ortaklığımıza bugün bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Vestel bugüne kadar; Türkiye Voleybol Federasyonu’na ana sponsorluğuyla destek verdi ve Avrupa’nın en iyi ligi olan Sultanlar Ligi’ne isim sponsoru oldu. Vestel artık başta A Milli Kadın Voleybol Takımı olmak üzere, tüm kadın voleybol milli takımlarının ana sponsorluğunu; yine başta A Milli Erkek Voleybol Takımı’yla birlikte tüm erkek voleybol milli takımlarımızın resmi sponsorluğunu üstlenecek. Ayrıca bugün itibariyle Vestel’in; voleybola ulusal ve uluslararası arenada her daim ev sahipliği yapan TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’na isim sponsoru olacağını sizlerle paylaşıyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşmayla birlikte salonun adı artık ‘TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ olarak anılacak. Sponsorların her zaman yanımızda olması, bize güç ve ilham veriyor. Tüm paydaşlarımız, bizim başarımıza ortak oluyorlar. Dolayısıyla Türk voleybolu ilerlemeye devam ediyor.  Başarılarımızın ardında sponsorlarımızın katkısı var. Olimpiyatlara giden tek takım spor branşıyız. Başta ben ve ekibim olmak üzere, sporcularımız çok çalışıyor. Tek eksiğimiz seyircimiz. Seyircilerimizin de salonlara döneceği günleri dört gözle bekliyoruz. İnşallah bir an önce seyircimizle kucaklaşıp voleybol salonlarında hep birlikte bir araya geliriz. Sizlerin huzurunuzda bir kez daha, başta Vestel Genel Müdürü Ergün Güler olmak üzere tüm Vestel ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, anlaşmanın Türk Voleybolu adına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Türk Voleybolunun Vestel’le anılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, “2016-2017 sezonunda Türk Voleybolu ile iş birliği yapmaya karar verdiğimizde hedeflerimizi de belirlemiştik. Vestel’in ilk hedefi Türkiye’nin en başarılı spor dalı olan kadın voleybolu başta olmak üzere voleybola hak ettiği ilginin gösterilmesini sağlamak, sporun ilerlemesine, başarılarına katkıda bulunmak ve voleybolu daha fazla kişiye sevdirmekti. Bunu kısa sürede gerçekleştirdik. İş birliğimiz boyunca Sultanlar Ligi’ne elimizden gelen en yüksek katkıyı sunduk. Şimdi ikinci adımı atma zamanı geldi. Adımızı, olabilecek en üst noktaya yani Kadın Milli takımımızın formasının göğsüne yazdırdık. Ayrıca Erkek Milli Takımlarımızın da resmi sponsoru olmaya devam ediyoruz. Öte yandan Türk Voleybolunun en önemli simgelerinden, voleybolun mabedi diyebileceğimiz TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’na da adımızı vermenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’deki tüm voleybol paydaşlarına dokunmamıza olanak sağlayan bu iş birliğinin, voleybolumuza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, “Dijital ortamda gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı benim için farklı bir deneyim olacak. Sponsorluk anlaşması ve isim hakkının devredilmesi, Türk Voleybolu adına çok önemli bir adım diye düşünüyorum. İlk başta iki senelik düşünülen anlaşmanın bugün 4 yılı aştığını ve halen devam ettiğini görmek büyük mutluluk. Bu anlaşmada biz voleybolcuların katkısı var ise ne mutlu bizlere… Sponsorluklar bize her zaman ne kadar değerli olduğumuzu hissettiriyor. Vestel her zaman Türk Kadınının, Türk Voleybolunun yanındaydı. Bu sözleşme de bunu gösterir nitelikte. Vestel’e bizleri seçtiği için çok teşekkür ediyorum. Voleybol branşının en doğru branş olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bunu söylerken de gurur duyuyorum. Bizler, Türk Sporunu, Türk Kadınını daha ileriye taşımak için uğraş veren bir milletiz. Bunun karşılığını da bu iş birlikleriyle alıyoruz. Umarım bu sponsorluk Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bizlere şans getirir” dedi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Arslan Ekşi ise, “Sporcular olarak bu tarz sponsorluk anlaşmalarından çok mutlu oluyoruz. Vestel ile uzun süredir devam eden bir sponsorluğumuz var, umarım daha uzun yıllar da devam eder. Vestel çok büyük bir aile. Bizim yanımızda olmaları da çok mutlu edici bir gelişme. Kadın Milli Takımımız Olimpiyat Oyunları’na katılacak ve formalarında Vestel yazacak. Bizler, A Milli Erkek Voleybol Takımı olarak hem Avrupa Şampiyonası’nda hem de Avrupa Ligi’nde Vestel ismini üzerimizde taşıyarak başarılı olmamız lazım. Başarı geldikçe daha güzel sponsorluk anlaşmaları da gelecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.