Vakıfbank 6’da 6 ile çeyrek finalde

Vakıfbank, lider olarak çeyrek finale yükselmeyi garantilediği CEV Şampiyonlar Ligi’nde son grup maçına çıktı. B Grubu’ndaki 6. maçında Fransız ekibi ASPTT Mulhouse’u ağırlayan sarı-siyahlılar karşılaşmayı 3-0 kazanarak namağlup şekilde çeyrek final biletini aldı. Vakıfbank’ta Meryem Boz ve Michelle Bartsch-Hackley 12’şer sayıyla karşılaşmanın en skoreri olurken, Bartsch-Hackley aynı zamanda en değerli oyuncu seçildi

Son Dünya, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası Şampiyonu Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon grup etabını ASPTT Mulhouse zaferi ile noktalı. B Grubu’nda geçtiğimiz hafta liderliği garantileyen sarı-siyahlılar,  son grup maçında Fransa temsilcisini 3-0 yenerek namağlup bir şekilde adını çeyrek finale yazdırdı.

Vakıfbank Spor Sarayı’ndaki mücadeleye güçlü bir başlangıç yapan VakıfBank ilk seti 25-11 kazandı. Ritmini sonraki setlerde de koruyan sarı-siyahlılar 25-18 ve 25-21’lik setlerde karşılaşmadan 3-0 üstün ayrıldı.

Vakıfbank’ta Meryem Boz ve Michelle Bartsch-Hackley12’şer sayıyla karşılaşmanın en skoreri olurken Chiaka Ogbogu 11, Zehra Güneş 10 sayıyla çift hanelere ulaşan diğer isimler oldu. Vakıfbank’ın ABD’li yıldızı Michelle Bartsch-Hackley performansıyla karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi.

Böylece Vakıfbank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde bugüne kadar yer aldığı tüm sezonlarda olduğu gibi gruptan çıkmayı başarmış oldu. Sarı-siyahlılar 2009-2010 sezonundan bu yana CEV Şampiyonlar Ligi’nde tüm sezonlarda grup lideri olma geleneğini de sürdürdü.

Vakıfbank Spor Sarayı’ndaki mücadelede 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne farkındalık yaratmak amacıyla Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile güne özel bir iş birliğine imza atıldı. VakıfBank oyuncuları sahaya #SarıyıFarkEtsloganlı 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü pankartı ile çıkarken; karşılaşmayı takip eden seyircilere sarı kurdeleler ve tişörtler dağıtıldı. Dünya genelinde kanser teşhisi alan çocukların mücadelesine dikkat çeken 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’nde KAÇUV gönüllüleri de salonda ağırlandı.

VAKIFBANK – ASPTT MULHOUSE: 3-0

SALON: VakıfBank Spor Sarayı

HAKEMLER: Maroszek Wojciech, Simonovska Sonja

VAKIFBANK: Cansu Özbay 1, Tuğba Şenoğlu 8, ChiakaOgbogu 11, Meryem Boz 12, Isabelle Haak 5, Michelle Bartsch-Hackley 12, Derya Cebecioğlu 7, Zehra Güneş 10

ASPTT MULHOUSE: Georgia Lamprousi 4, Silke Van Avermaet 8, Kimberly Diwerniok 6, Pia Kastner 1, Anna Haak2, Yossina Brean Pressley 7, Amanda Coneo 7

SETLER: 25-11, 25-18, 25-21

SET SÜRELERİ: 65 dakika (18’, 22’, 25’)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.